08:09 24 Janvāris 2020
Tiešraide
  • USD1.1091
  • RUB68.6301
Pasaulē
Saņemt īso saiti
42

Ukrainas uzņēmums "Naftogaz" draud atslēgt gāzes padevi desmitiem apdzīvoto vietu valstī, ja regulators neapstiprinās jaunus tarifus.

RĪGA, 14. jūnijs — Sputnik. Uzņēmums "Naftogaz Ukraini" nolēmusi ieviest patērētājiem noteiktajos gāzes tarifos jaunu elementu — maksu par gāzes sadales tīklu izmantošanu. Līdzīga shēma tiek pielietota Latvijā. Tomēr Ukrainas Enerģētikas un komunālo pakalpojumu regulēšanas komisija atteikusies paaugstināt tarifu, tāpēc "Naftogaz" draud atslēgt gāzes padevi, raksta "Ukrainskije novosti".

Uzņēmums "Naftogaz Ukraini" var atslēgt gāzes padevi 129 apdzīvotajām vietām 16 apgabalos, ja regulators neiekļaus gāzes tarifā maksu par kompānijas gāzes sadales tīklu izmantošanu, paziņoja tās vadītājs Andrejs Koboļevs.

Viņš nosūtījis vēstuli Ukrainas premjerministram Volodimiram Groismanam, kurā informē, ka Nacionālā Enerģētikas un komunālo pakalpojumu regulēšanas komisija nav paaugstinājusi gāzes tarifus, atsakoties iekļaut tajos maksu par tīklu ekspluatāciju.

"Pašreizējā situācija liek kompānijai veikt pasākumus ar mērķi pārtraukt tās īpašumu nelikumīgu izmantošanu, veicot savu gāzes sadales sistēmu objektu konservāciju. Tas var novest pie gāzes padeves atslēgšanas 129 apdzīvotās vietās 16 apgabalos," — apgalvo Koboļevs.

"Naftogaz" vadītājs norāda, ka uzņēmumam pieder gāzes sadales sistēmu objekti, kuru kopējā vērtība ir aptuveni 21,3 miljoni dolāru, un tas vēlas saņemt maksu par šo tīklu ekspluatāciju, tāpat kā valsts.

Kopš šī gada Latvijā tiek ieviesta analoģiska sistēma. Līdz šim dabasgāzes patērētāji atšķīrās no patēriņa viedokļa. Jaunie tarifi, kas stāsies spēkā 1. jūlijā, ietvers maksu par gāzes sadali un transportēšanu. Tā būs atkarīga no patērētāja pieslēguma jaudas.    

Pēc temata

Gaso pastāstīja, kam Latvijā noteikti palielināsies gāzes cenas
Viltīgs plāns. Ukraina gatava nožņaugt "Ziemeļu straumi 2"
Latvijas Gāze: jaunie gāzes tirgotāji teju sasaldēja Latviju
Ukrainas politiķis draud iznīcināt Krimas tiltu

Galvenie temati