04:54 15 Maijs 2021
Tiešraide
  • RUB89.4671
  • USD1.2123
  • RUB89.6216
Pasaulē
Saņemt īso saiti
40

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbans ir pārliecināts, ka musulmaņu iedzīvotāju pieplūdums radīs "paralēlas sabiedrības" valsts iekšienē.

RĪGA, 8. janvāris — Sputnik. Bēgļus, kuri ierodas Eiropā, Ungārijas premjerministrs Viktors Orbans nosaucis par "musulmaņu iebrucējiem" un paziņojis, ka viņa valsts turpmāk migrantus neuzņems, vēsta RIA Novosti.

Pēc Ungārijas valdības vadītāja domām, musulmaņu iedzīvotāju pieplūdums radīs "paralēlas sabiedrības" valsts iekšienē.

"Mēs neuzskatām šos cilvēkus par musulmaņu bēgļiem. Mēs viņus vērtējam kā musulmaņu iebrucējus," – paziņoja Orbans izdevumam Welt.

Viņš aicināja vadošās Eiropas valstis cienīt Ungāriju. Politiķis atgādināja, ka vairākas Eiropas Savienības valstis pārmet Ungārijas valdībai, ka Budapešta saņem ES Saliedētības fonda līdzekļus, taču atsakās uzņemt bēgļus.

Orbans paskaidroja, ka naudas līdzekļu piešķiršana Ungārijai no šīs struktūras nekādi nav saistīta ar bēgļu jautājumiem, jo pastāv "taisnīgs līdzsvars" – Ungārija ir atvērusi tirgu brīvajai konkurencei.

Pērnā gada nogalē Eiropas komisija iesniedza ES tiesā prasību pret Ungāriju, Poliju un Čehiju par atteikšanos uzņemt bēgļus migrantu pārvietošanas programmas ietvaros.

Pēc temata

Austrijas Ārlietu ministrijas vadītājs piedāvājis slēgt musulmaņu bērnudārzus
Musulmaņu skaits Eiropā aug
Igauņu konservatori piedāvā izsūtīt no Eiropas visus musulmaņus
Latvijas musulmane: Rietumu civilizācija ir ļauna

Galvenie temati