16:28 13 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Pasaulē
Saņemt īso saiti
12

ASV valsts sekretārs Rekss Tilersons uzskata, ka valstij būtu neizdevīgi lauzt vienošanos, taču var pacensties to labot, ierakstot ASV likumā papildu noteikumus Irānai.

RĪGA, 6. janvāris — Sputnik. ASV valsts sekretārs Rekss Tilersons pieļāvis, ka jau nākamnedēļ Vašingtona pieņems speciālu likumu, lai grozītu kodolvienošanos ar Irānu, vēsta RIA Novosti.

"Prezidents norādīja, ka viņš to (vienošanos ar Irānu — red.) mainīs vai atcels. Mēs cenšamies pildīt solījumu to mainīt," — paziņoja Tilersons intervijā aģentūrai Associated Press.

Viņš pieļāva, ka atbilstošais likums tiks pieņemts jau nākamnedēļ vai tuvākajā laikā.

Jemenā. Protesta akcija husītu atbalstam
© Sputnik / Осама аль-Сабахи

Iepriekš ASV prezidents Donalds Tramps paziņoja, ka Baltais nams kopā ar Kongresu strādās pie "nopietnajiem trūkumiem", kas pieļauti līgumā ar Irānu. Viņš atteicās oficiāli apstiprināt Kongresam, ka Teherāna ievēro kodoldarījumu, taču necentās starptautiskajā līmenī apstrīdēt vienošanās izpildi. Pie tam Tramps atzīmēja, ka ASV atteiksies no līguma, ja Vašingtonas centieni "uzlabot" vienošanos cietīs neveiksmi.

Valsts departaments uzskata, ka valstij būtu neizdevīgi lauzt vienošanos, taču var pacensties to labot, ierakstot ASV likumā papildu noteikumus Irānai. Teherāna paudusi viedokli, ka tamlīdzīgs likums pārkāptu vienošanos.

2015. gada 14. jūlijā Irāna un seši starptautiskie vidutāji (Krievija, ASV, Lielbritānija, Ķīna, Francija un Vācija) panāca vēsturisku vienošanos par Irānas kodolprogrammas ilggadējās problēmas noregulēšanu: tika panākts kopējais visaptverošais darbības plāns, kura izpildes rezultātā tiktu atceltas pret Irānu ieviestās ekonomiskās un finansiālās sankcijas no ANO DP, ASV un Eiropas Savienības puses. 

Pēc temata

ASV gatavo jaunu nacionālās drošības stratēģiju, kurā minēta Krievija
Donalds Tramps apsūdzējis Irānu par raķetes palaišanu pret Saūda Arābiju
Irāna piedraudēja ar izstāšanos no kodola līguma sankciju atjaunošanas gadījumā
Tramps vaino Irānu par Ziemeļkorejas finansēšanu

Galvenie temati