14:24 24 Februāris 2020
Tiešraide
  • USD1.0801
  • RUB69.5480
Pasaulē
Saņemt īso saiti
23

Kijeva nesekmīgi cenšas panākt letālu ieroču piegādi no Vašingtonas pēdējo trīs gadu garumā.

RĪGA, 3. decembris — Sputnik. ASV turpinās īstenot neletālo ieroču piegādi Ukrainas armijai, paziņoja ASV prezidenta nacionālās drošības padomnieks Herberts Makmāsters, vēsta RIA Novosti.

"Ukraiņi īsteno ievērojamus pasākumus valdības un militārās reformas realizēšanā. Neletālās palīdzības piegāde stiprina Kijevas aizsardzības iespējas," citē Makmāsteru telekanāls Fox News.

Tāpat politiķis izteica viedokli par Vašingtonas un Maskavas attiecību jautājumu, paziņojot, ka ASV ir jāpretojas "Krievijas destabilizējošajai uzvedībai". Tai pat laikā, pēc viņa sacītā, Baltajam namam ir jāizvairās no globāla konflikta ar Krieviju.

Kijeva nesekmīgi cenšas panākt letālu ieroču piegādi no Vašingtonas pēdējo trīs gadu garumā. Šobrīd ASV sniedz Ukrainai militāro palīdzību, taču oficiāli tikai ekipējuma, aprīkojuma un Nacionālās gvardes apmācību veidā.

Novembrī mediji ar atsauci uz informācijas avotiem Valsts departamentā paziņoja, ka ASV Nacionālās drošības padome grasās ieteikt prezidentam Donaldam Trampam piešķirt Ukrainai 47 miljonu dolāru dotāciju prettanku kompleksu Javelin iegādei.

Maskava vairākkārt izteicās pret bruņojuma piegādes plāniem Ukrainai, jo šis solis novedīs vienīgi pie konflikta eskalācijas Donbasā. Pret Kijevas apgādāšanu ar ieročiem iestājas arī vairums Eiropas politiķu.    

Pēc temata

Volkera slepenā vizīte Ukrainā. Porošenko Vašingtonai vairs nepatīk
Krievija un ASV apsprieda pamieru Ukrainā
ASV neiesaka Kijevai mēģināt atjaunot kodolieročus
ASV konstatējušas, ka Ukraina nav gatava iestāties NATO

Galvenie temati