18:54 16 Maijs 2021
Tiešraide
  • RUB89.4671
  • USD1.2123
  • RUB89.6216
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Sputnik demokrātijas žņaugos (86)
47

Pēdējā laikā informācijas cīņas ar Krievijas medijiem tēma sākusi arvien biežāk skanēt Rietumos. Pērnā gada novembrī Eiroparlaments pieņēma rezolūciju, kurā teikts par pretošanās nepieciešamību Krievijas medijiem, turklāt par galvenajiem draudiem dokumentā nosaukti Sputnik un RT.

RĪGA, 3. augusts – Sputnik. Nevalstiskā "Demokrātijas aizsardzības alianse", kas pastāv ar ASV valdības daļēji finansētā German Marshall Fund (GMF) centra atbalstu, trešdien palaidis mājaslapu, aicinātu izsekot "Krievijas propagandu", tostarp Krievijas mediju ziņojumus, kuru vidū ir telekanāls RT un aģentūra Sputnik, vēsta RIA Novosti.

"Informācijas laukums Hamilton 68, kura tika šodien atklāta "Demokrātijas aizsardzības alianses" ietvaros, piedāvā ieskatīties Krievijas centienos propagandas un dezinformācijas izplatīšanā, " — teikts centra mājaslapā.

Vietnē ziņots, ka sistēma izseko "600 Twitter profilu saturu, kas saistīti ar ietekmes operācijām no Krievijas puses". Piemēram, portālā parādās ziņojumi no RT, Sputnik un no Krievijas ĀM konta verificētā angļu valodā.

Portāls sadalīts divās sekcijās, vienā no tām tiek demonstrēts "Twitter plašsaziņas līdzekļu mikroblogu saturs, kurus, kā tiek uzskatīts, kontrolē Krievijas valdība". Citā — "botu un troļļu saturs" – tiek publicētas tēmas, "ko virza ar Krievijas ietekmes kampaņām saistītie Twitter profili", tajā var parādīties, "gan īstas, gan viltus ziņas".

2016. gada atskaitē par finansējuma saņemšanu GMF mājaslapā norādīts, ka fonds saņēmis no ASV Federālās valdības vairāk nekā 2,2 miljonus dolāru grantu veidā no gandrīz 12 miljoniem dolāru iemaksu.

Daudzi rietumu politiķi, tostarp amerikāņu senatori un kongresmeņi, kā arī Francijas prezidents Emanuels Makrons vainoja Sputnik un RT iejaukšanos ASV un Francijas vēlēšanās, taču nepiestādot nekādus pierādījumus. Oficiālie Krievijas pārstāvji šādus paziņojumus nosauca par tukšiem vārdiem.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins, komentējot EP rezolūcijas pieņemšanu, apsveica RT un Sputnik žurnālistus ar rezultatīvu darbu. Turklāt viņš atzīmējis, ka šis dokuments liecina par acīmredzamu priekšstatu par demokrātiju degradāciju rietumu sabiedrībā. Pēc Putina teiktā, viņš cerot uz veselā saprāta uzvaru un ka Krievijas medijiem nebūšot reālu ierobežojumu.

Temats:
Sputnik demokrātijas žņaugos (86)

Pēc temata

Vācijas prezidents aicinājis ES valstis cīnīties ar "dezinformāciju" no Krievijas
Simoņana atbildēja uz Podestas vārdiem par RT un Sputnik kā "iemīļotākajiem" Baltā nama medijiem
Francijas prezidenta kandidāta komanda apsūdz Sputnik un RT
Sputnik aizskāris "augstākās vērtības". Kāpēc ar to vairs nedraudzējas aģentūra LETA
Simoņana izsmējusi Pentagona bailes no Sputnik un RT

Galvenie temati