00:12 01 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Pasaulē
Saņemt īso saiti
18

Pats ASV prezidents tomēr atzīmēja, ka viņa parakstītais likums pārkāpj valsts vadītāja ekskluzīvās pilnvaras, tāpat jaunajam likumprojektam var būt nevēlamas sekas amerikāņu biznesam, Vašingtonas draugiem un sabiedrotajiem.

RĪGA, 3. augusts – Sputnik. ASV prezidents Donalds Tramps parakstīja jauno sankciju likumprojektu pret Krieviju, Irānu un Ziemeļkoreju, vēsta aģentūra Bloomberg ar atsauci uz Baltā nama pārstāvi.

Dokuments ievieš korekcijas dziļūdeņu un arktisko šelfu projektu lokā, kā arī naftas un gāzes projektos ar grūti iegūstamajiem krājumiem, kuriem aizliegts piegādāt aprīkojumu un tehnoloģijas.

Ja iepriekš runa bija par visiem šāda veida projektiem Krievijas teritorijā ar sankciju sarakstā esošajā fiziskajām un juridiskajām personām, tad tagad sankcijas attiecas tikai uz jauniem projektiem, taču bez ģeogrāfiskās noteikšanas. Ierobežojumu varā nonāk visi jauni projekti, kuros Krievijas sankciju varā esošajām kompānijām pieder 33% un vairāk.

Iepriekš 98 no 100 senatoriem atbalstīja jauno ierobežojumu paketi, līdz tam 419 no 422 pārstāvju palātas pārstāvji nobalsoja "par" likumprojektu. ES jau paziņojusi par iespējamo atbildi ASV ierobežojošajiem pasākumiem pret Krieviju.

Federācijas Padomes Starptautiskās komitejas vadītājs Konstantins Kosačovs uzskata, ka līdz ar likumprojekta pieņemšanu ASV nodemonstrēja savu realitātes uztveres zudumu un tām vairs nav tiesību uz "ekskluzīvo" lomu globālajā līderpozīcijā.

"Līdz ar šī likuma pieņemšanu ASV nodemonstrēja adekvātas mūsdienu reāliju uztveres zudumu un, līdz ar to, zaudē jebkādas tiesības pretendēt uz "ekskluzīvo" lomu globālajā līderpozīcijā," — uzrakstīja viņš savā Facebook lapā.

Pats ASV prezidents tomēr atzīmēja, ka viņa parakstītais likums pārkāpj valsts vadītāja ekskluzīvās pilnvaras, stāsta RIA Novosti. Kongresa prasības mainīt sankciju likumus un kontrolēt prezidenta rīcību ir pretrunā ar ASV Augstākās tiesas lēmumiem, piebilda viņš. Tāpat jaunajam likumprojektam var būt nevēlamas sekas amerikāņu biznesam, Vašingtonas draugiem un sabiedrotajiem.

Maskava jau ir atbildējusi uz jaunajām sankcijām: no Krievijas tiks izsūtīti 755 amerikāņu diplomāti, turklāt no 1. augusta ASV vēstniecība zaudē tiesības izmantot vasarnīcu, kas atrodas Serebranij Borā un noliktavas Dorožnij ielā Maskavā.

Pēc temata

National Interest: Krievija gūs labumu ASV jauno sankciju rezultātā
ASV Senāts apstiprināja jaunās sankcijas pret Krieviju
ASV kongresa apakšpalāta apstiprināja jaunās sankcijas pret Krieviju
Baltais nams: Tramps atbalsta jaunās sankcijas pret Krieviju
Eiropas Savienība un Kremlis ir vienisprātis par ASV jaunajām sankcijām

Galvenie temati