17:46 24 Februāris 2018
Tiešraide
ASV Jūras Kara flotes kapteiņleitnants Edvards Lins

ASV JKF virsniekam piespriesta brīvības atņemšana par kara noslēpuma izpaušanu

Sarah Murphy/U.S. Navy via AP
Pasaulē
Saņemt īso saiti
7

ASV Jūras Kara flotes kapteiņleitnantam piespriesta brīvības atņemšana uz sešiem gadiem par slepenas informācijas izpaušanu.

RĪGA, 4. jūnijs — Sputnik. ASV Jūras Kara flotes kapteiņleitnantam Edvardam Linam piespriesta brīvības atņemšana uz sešiem gadiem par slepenas informācijas izpaušanu, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz Associated Press.

Iepriekš maijā militārpersona atzina sevi par vainīgu nevērīgā attieksmē pret slepenu informāciju, valsts aizsardzības informācijas izpaušanu un ziņu slēpšanu par sakariem ārvalstīs. 2016. gada aprīlī Lins tika apsūdzēts par spiegošanu, taču vēlāk šīs apsūdzības tika atceltas, informē vietne Military.com.

Virsnieks tika turēts aizdomās kopš 2014. gada nogales. FIB noskaidroja, ka Lins nav sniedzis ziņas par sakariem ar Taizemes karavīriem un ķīnietēm, ar vienu no kurām viņš iepazinies masāžas salonā Havaju salās.

Lins atzinis, ka nodevis konfidenciālu informāciju ASV pilsonei, kura Vašingtonā lobējusi kādas Taizemes politiskās partijas intereses.

Pie tam viņš sniedzis slepenu informāciju sievietei vārdā Ketrīna Vū — viņa uzdevusies par emigranti no Taizemes, taču patiesībā viņa bijusi FIB slepenā aģente. Tiesā virsnieks paziņoja, ka izpaudis noslēpumus, lai "atstātu iespaidu" uz draudzeni.

Pēc temata

Ziemeļkorejā par spiegošanu notiesāts ASV pilsonis
ASV bijušais NDA darbinieks apsūdzēts par slepenas informācijas zādzību
ASV JKS virsnieki izpauduši noslēpumus apmaiņā pret prostitūtām un greznām ballītēm
"Saldais slazds" igauņu gaumē: Tallinā satraucas par NATO karavīru likteni

Galvenie temati