06:02 25 Maijs 2018
Rīga+ 16°C
Tiešraide
Sociālais tīkls Facebook

Facebook atteicies bloķēt Krievijas vēstniecību lapu atdarinājumus

© Sputnik / Наталья Селиверстова
Pasaulē
Saņemt īso saiti
24

Šajās lapās tiek publicēti provokatīvi materiāli, kas maldina lietotājus, turklāt to profesionālais līmenis, pēc Marijas Zaharovas teiktā, ir "ļoti augsts".

RĪGA, 20. aprīlis — Sputnik. Facebook parādījušies Krievijas vēstniecību Čehijā un Slovākijā lapu atdarinājumi, taču sociālā tīkla administrācija atteikusies tos slēgt, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz oficiālo KF ĀM pārstāvi Mariju Zaharovu.

"Tā vietā, lai pēc attiecīgiem pieteikumiem slēgtu viltus lapas, administrācija, moderatori visu ir izdarījuši otrādi. Sociālais tīkls Facebook bloķējis Krievijas vēstniecības Slovākijā oficiālo lapu, saglabājot tās atdarinājumu, ko veidojuši kibernoziedznieki," – pastāstīja Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve.

Nesenā informācija liecina, ka ceturtdienas rītā Facebook administrācija atbloķēja KF vēstniecības Slovākijā kontu, vienlaikus saglabājot tā atdarinājumu, kurš turpina publicēt provokatīvus materiālus, paziņojis RIA Novosti diplomātiskā resora pārstāvis Ņikita Griščenko.

"Facebook administrācija atbloķēja KF vēstniecības Slovākijā kontu, turklāt nesniedzot nekādu skaidrojumu par to, kāpēc tā bija bloķēta trīs dienas. Pašlaik mūsu lapa darbojas. Pie tam nav sperti nekādi soļi attiecībā uz vēstniecības lapas atdarinājumu – arī tas turpina darboties un publicē provokatīva rakstura materiālus," – teica Griščenko.

Kā piemēru tam, kā darbojas Krievijas vēstniecības konta viltus dubultnieks Griščenko pastāstīja par fotogrāfiju, kas uzvarēja Uzvaras dienai veltītajā vēstniecības konkursā. Vēstniecības viltus lapā Facebook tika pārpublicēta fotogrāfija, kurā attēloti Slovākijas iedzīvotāji, 1945 gada pavasarī sagaidot Sarkanās armijas ar maizi un sāli, ar parakstu: "Slovākijas iedzīvotāji krievu tankus tāpat sagaidītu arī šodien".

Tā kā Krievijā nav Facebook pārstāvniecības, ĀM nosūtījusi visus materiālus Krievijas Federālajam sakaru, informācijas tehnoloģiju un masu saziņas līdzekļu kontroles dienestam "Roskomnadzor".

Pēc temata

Eiropas Savienības ierēdņi draud ar sodu Facebook, Google un Twitter
RT galvenā redaktore komentē Facebook liegumus telekanālam publicēt video un saites
Advokāts nosaucis par nereāliem Facebook plānus apkarot nepatiesās ziņas
Pēterburgā reģistrēta prasība par Facebook aizliegšanu Krievijā

Galvenie temati