17:55 31 Marts 2020
Tiešraide
  • USD1.1034
  • RUB88.1385
Pasaulē
Saņemt īso saiti
55

Filmas pamatā ir 2016. gada Eiropas čempionāta notikumi, kuros Krievijas un Lielbritānijas līdzjutēju grupējumu sadursmēs cieta desmitiem britu līdzjutēju, un diviem cilvēkiem tika konstatēta koma.

RĪGA, 18. februāris — Sputnik. Lielbritanijas telekanāls BBC, kas demonstrēja dokumentālo filmu "Krievijas huligānu armija", sižetu sastādījis tā, lai diskreditētu gaidāmo pasaules čempionātu futbolā, kas notiks Krievijā, informē RIA Novosti, atsaucoties uz Krievijas vēstniecības darbinieku Londonā teikto.

Filmas pamatā ir 2016. gada Eiropas čempionāta notikumi, kuros Krievijas un Lielbritānijas līdzjutēju grupējumu sadursmēs cieta desmitiem britu līdzjutēju, un diviem cilvēkiem tika konstatēta koma. Skaitliski lielāks bija līdzjutēju skaits no Lielbritānijas, taču Krievijas fani guva pārsvaru.

SOK prezidents Tomass Bahs
© Sputnik / Алексей Никольский

Krievijas vēstniecības darbinieki norāda, ka filma atstāj šokējošu iespaidu. Pēc diplomātu domām, pēc filmas noskatīšanās rodas iespaids, ka tās galvenais mērķis ir radīt britu sabiedrībā bailes par līdzjutēju drošību, kuri plānojuši apmeklēt Krieviju.

"Ņemot vērā futbola nekārtības Marseļā un ierakstus, kuros redzami marginālas uzvedības līdzjutēji no Krievijas, Lielbritānijas valdības sponsorētā telekanāla autori, atbilstoši sastādot sižetu, maksimāli pastrādājuši un ieguldījuši līdzekļus, lai diskreditētu Krieviju un gaidāmo pasaules čempionātu," — savu viedokli pauda diplomātiskās pārstāvniecības darbinieki.

Vēstniecībā piebilda, ka līdzīga kampaņa tika organizēta pirms Olimpiskajām spēlēm Sočos.

Pēc temata

Līdzjutēju dēļ UEFA piespriedusi Beļģijai naudas sodu
UEFA ierosināja disciplināru izmeklēšanu pret Ungārijas Futbola federāciju
Francija gatavojas deportēt 50 futbola līdzjutējus no Krievijas
BBC komēdija par teroristu sievām radījusi sašutumu

Galvenie temati