22:39 27 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Pasaulē
Saņemt īso saiti
25

Pirmdien pašpasludinātās Doņeckas Tautas Republikas varas iestādes informēja par situācijas saasināšanos Donbasā: kārtējā mēģinājumā uzbrukt zemessargu pozīcijām nogalināti vairāk nekā desmit Ukrainas kareivji.

RĪGA, 31. janvāris — Sputnik. Kijeva uzskata, ka par situācijas saasināšanos Donbasā vainojama Krievija, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz Ukrainas Ārlietu ministrijas sniegto informāciju.

Pirmdien pašpasludinātās Doņeckas Tautas Republikas varas iestādes informēja par situācijas saasināšanos Donbasā: kārtējā mēģinājumā uzbrukt zemessargu pozīcijām nogalināti vairāk nekā desmit Ukrainas kareivji. Pie tam Kijeva norāda, ka uzbrukumā esot devušies pašpasludinātās republikas zemessargi. 

Kaujas darbībās bojāta elektroenerģijas padeves līnija, kas nodrošina elektrību Avdejevkas koksa ķīmiskajai rūpnīcai un pašai pilsētai. Komunālie dienesti ziņo, ka bez elektrības palikusi arī Doņeckas filtrēšanas stacija, kas piegādā ūdeni Doņeckai, Avdejevkai un vairākām citām apdzīvotajām vietām.

Sakarā ar situāciju Avdejevkā Ukrainas prezidents Petro Porošenko pārtaucis vizīti Vācijā.

Doņeckas Tautas Republikas vadītājs Aleksandrs Zaharčenko paziņoja, ka, pēc viņa domām, Kijeva pieņēmusi lēmumu saasinat konfliktu Donbasā, lai pieteiktu ultimātu ASV jaunajam prezidentam Donaldam Trampam.

Ukrainas ĀM skaidro, ka situācijas eskalācija Donbasā liecina par Minskas protokolos norādīto saistībuneizpildīšanu no Krievijas puses. Pie tam Ukrainas AM vērsusies pie "starptautiskajiem partneriem" ar lūgumu izdarīt spiedienu uz Maskavu.

Krievija noliedz Kijevas un rietumvalstu pārmetumus par iejaukšanos Ukrainas iekšējās lietās. Krievijas valdība jau vairākkārt ir uzsvērusi, ka nav iesaistīta Ukrainas iekšējā konfliktā, nav saistīta ar notikumiem dienvidaustrumos un ir ieinteresēta, lai Ukraina pārvarētu politisko un ekonomisko krīzi.

Pēc temata

Luganska informē, ka Ukrainas bruņotajām vienībām pievienojušies algotņi
Luganskas TR vēsta par "Labējā sektora" kaujinieku ierašanos pie saskares līnijas

Galvenie temati