08:00 20 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.2035
  • RUB91.7527
Pasaulē
Saņemt īso saiti
69

Krievijas Bruņoto spēku Ģenerālštāba priekšnieks Valērijs Gerasimovs informējis, ka NATO palielina militāro kontingentu Eiropā pie saskarsmes līnijas ar Krieviju.

RĪGA, 16. decembris — Sputnik. NATO jūras kara spēku aktivitāte Barenca, Baltijas un Melnajā jūrā ir palielinājusies, tā ir destruktīva un provokatīva, informēja Krievijas Bruņoto spēku Ģenerālštāba priekšnieks Valērijs Gerasimovs brīfingā ārvalstu militārajiem atašejiem, kas saņēmuši akreditāciju KF.

Viņš uzsvēra, ka Ziemeļatlantijas alianse palielina militāro kontingentu, uzkrāj bruņojumu un paplašina militāro infrastruktūru Eiropā pie Krievijas un NATO saskarsmes līnijas.

"Salīdzinājumā ar pagājušo gadu ievērojami palielinājies Ziemeļatlantijas alianses organizēto treniņu un izlūkošanas aviācijas lidojumu skaits. Pieaugusi NATO jūras kara spēku aktivitāte Barenca, Baltijas un Melnajā jūrā," — norādīja Gerasimovs.

Viņš uzsvēra, ka šīs darbības ir destruktīvas un provokatīvas.

Šī gada aprīlī Pentagons pārmeta Krievijas lidotājiem uzbrukuma imitāciju eskadras kuģim Donald Cook Baltijas jūrā. Jūnijā Baltijā notika NATO JKS mācības Baltops un GKS mācības Ramstein Alloy 2.

Šī gada jūlijā Somijas prezidents Sauli Nīniste ierosināja Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam vienoties par lidojumu aizliegšanu virs Baltijas jūras ar izslēgtiem transponderiem. Krievija ielūdza Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas un Polijas Aizsardzības ministriju pārstāvjus ierasties Maskavā, lai apspriestu šo problēmu, taču atbildi nesagaidīja.

Pēc temata

Polijā janvārī tiks dislocēti 4000 ASV karavīru
Stoltenbergs aicina turpināt sankcijas pret Krieviju
Putins apstiprinājis Krievijas ārpolitikas jauno koncepciju
Ģenerālis Ivašovs: ASV met izaicinājumu visai cilvēcei

Galvenie temati