05:12 20 Septembris 2017
Rīga+ 9°C
Tiešraide
ASV Kongresa ēka. Foto no arhīva

ASV ierosināts izveidot struktūru, kas pretosies Krievijas "slepenajai ietekmei"

© Sputnik / Игорь Михалев
Pasaulē
Saņemt īso saiti
14

Senātā iesniegts likumprojekts, kas paredz pretošanos Krievijas aktīvajiem soļiem ar mērķi nodrošināt slepenu ietekmi uz tautām un valdībām. Tajā pieminētas "manipulācijas ar medijiem" un "ietekmīgu aģentu finansēšana."

RĪGA, 1. decembris — Sputnik. ASV Kongress apstiprinājis likumprojektu, kas paredz speciālas starpiestāžu grupas izveidi. Tās mērķis būs Krievijas "slepenās ietekmes identificēšana", informē RIA Novosti.

Punkts par speciālu grupu iekļauts likumā par izlūkošanas iestāžu finansēšanu 2017. gadā. Par dokumentu nobalsojuši 390 kongresmeņi, pret to iebilduši 30 politiķi.

Likumprojekts paredz pretošanos Krievijas aktīvajiem soļiem ar mērķi nodrošināt slepenu ietekmi uz tautām un valdībām. Tajā pieminētas "manipulācijas ar medijiem" un "ietekmīgu aģentu finansēšana."

Iniciatīvas autori ierosina iekļaut speciālās grupas sastāvā Nacionālā izlūkošanas dienesta direktora ofisa, Tieslietu ministrijas, Finanšu ministrijas, Enerģētikas ministrijas, kā arī Valsts departamenta un FIB pārstāvjus.

Plānots, ka šī grupa ik gadus sniegs atskaiti Kongresam par veikto darbu un informēs par svarīgākajiem pasākumiem, kas īstenoti pēc tās iniciatīvas.

Kopumā likumprojekts paredz, ka 2017. gadā ASV atvēlēs izlūkošanas pasākumiem vairāk nekā 70 miljardus dolāru. Tagad dokuments iesniegts Senātam, un vēlāk to parakstīs prezidents, ja senatori to apstiprinās.

Pēc temata

ASV Nacionālās izlūkošanas vadītājs informēts par Krievijas prezidenta galveno mērķi
Kas ir herr Putin: vācu mediji stāsta bērniem "patiesību"
Polijas Aizsardzības ministrija atzīst, ka "Krievijas agresija" pagaidām valstij nedraud

Galvenie temati