10:43 28 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2114
  • RUB91.7258
Pasaulē
Saņemt īso saiti
15

Jūnija beigās ES dalībvalstis pieņems lēmumu jautājumā par ierobežojošo pasākumu pagarināšanu attiecībā pret Krieviju.

RĪGA, 22. jūnijs — Sputnik. Ungārijas Ārlietu ministrijas vadītājs paziņoja, ka viņu apbēdina ES viedoklis jautājumā par Krievijas sankcijām. Pēters Sījārto nosauca ES rīcību par antidemokrātisku.

Eiropas Savienība pieņēma individuālās sankcijas 2014. gada 17. martā, pēc referenduma par Krimas atkalpievienošanos Krievijai. Kopš tā laika ierobežojumi tika vairākkārt pagarināti uz pusgadu.

Martā sankcijas tika pagarinātas līdz 2016. gada 15. septembrim. Pašreizējās individuālās sankcijas ietver aktīvu iesaldēšanu un liegumu iebraukt ES teritorijā 149 personām un 37 juridiskām personām. To starpā ir krievu uzņēmēji un amatpersonas, kā arī pašpasludināto Doņeckas un Luganskas Tautas Republiku zemessardzes un valdības pārstāvji.

ES pret Krieviju vērsa arī sektorālus ierobežojošos pasākumus – tā saucamās ekonomiskās sankcijas, kas saglabāsies līdz 2016. gada 31. jūlijam. Sankcijām pakļauta arī Krima – šo pasākumu termiņš izbeidzas 2016. gada 23. jūnijā.

Atbildot uz šiem pasākumiem, Maskava ierobežoja pārtikas produktu importu no valstīm, kas ieviesušas minētās sankcijas. 2015. gada jūnijā Krievija pieņēma lēmumu saglabāt pārtikas produktu embargo līdz 2016. gada 5. augustam.

Pēc temata

Jūnijā tiks pagarinātas pret Krieviju vērstās sankcijas
Sarkozī par sankcijām: lai stiprākais pirmais pastiepj roku
Aksjonovs: Krima ir gatava iespējamai Rietumu sankciju pagarināšanai
Mediji: ES uz pusgadu atliks sankciju pret Krieviju atcelšanu

Galvenie temati