03:38 24 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1901
  • RUB90.3507
Pasaulē
Saņemt īso saiti
22

Vakar Briselē tika parakstīta vienošanās starp Ukrainas Aizsardzības ministriju un NATO Atbalsta un sagādes aģentūru jautājumā par attiecību izveidi ar mērķi sniegt atbalstu Ukrainas bruņotajiem spēkiem.

RĪGA, 14. jūnijs — Sputnik. NATO aģentūras parakstītā vienošanās ļaus Kijevai pievienoties alianses valstu preču un pakalpojumu iepirkumu sistēmai un nepieciešamības gadījumā iegādāties preces un pakalpojumus, kas nepieciešami Ukrainas armijai, šodien pavēstīja Ukrainas Aizsardzības ministrijas Brīvprātīgo padomes pārstāvis Andrejs Zagorodņuks.

Vakar Briselē tika parakstīta vienošanās starp Ukrainas Aizsardzības ministriju un NATO Atbalsta un sagādes aģentūru jautājumā par attiecību izveidi iepirkumu sfērā ar mērķi sniegt atbalstu Ukrainas bruņotajiem spēkiem.

"Tas nozīmē, ka esam pieslēgušies NATO valstu preču un pakalpojumu iepirkumu sistēmai un nepieciešamības gadījumā varēsim ar šīs aģentūras starpniecību iepirkt preces un pakalpojumus Ukrainas armijai. Tas dos iespēju arī salīdzināt cenas, kas nāks par labu pat iekšējiem iepirkumiem," rakstīja savā lappusē Facebook.

Viņš paskaidroja, ka nākamā vienošanās, ko varētu parakstīt puses, dos iespēju Kijevai piekļūt visām piegadātāju datu bāzēm un ļaus visiem Ukrainas ražotājiem piedalīties NATO valstu armijas apgādē, pateicoties iekšējai iepirkumu sistēmai.

Ukrainas Augstākā Rada 2014. gada decembrī izdarīja grozījumus divos likumos, kas ļāva tai atteikties no valsts ārpusbloka statusa. Jaunā militārā doktrīna paredz atsākt kursu uz NATO: līdz 2020. gadam Ukrainai ir jāpanāk tās bruņoto spēku atbilstība NATO dalībvalstu bruņotajiem spēkiem. 2015. gada decembra vidū prezidenta Petro Porošenko vizītes laikā Briselē tika parakstīta Ukrainas un NATO "ceļa karte" aizsardzības un tehniskās sadarbības jomā.

Bijušais NATO ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens iepriekš paziņojis, ka Ukrainai ir jāsasniedz virkne kritēriju, lai iestātos aliansē, un to īstenošana aizņems ilgu laiku. Tomēr eksperti uzskata, ka Ukraina nevarēs pretendēt uz iestāšanos NATO tuvāko 20 gadu laikā.

Pēc temata

Lukašenko: Minska un Maskava adekvāti reaģē uz NATO nostiprināšanos
NATO militārā tehnika šķērsos Latgali un Vidzemi
Nekādus solījumus atteikties no paplašināšanās NATO nav devusi
Polijā sākušās vērienīgas NATO mācības "Anakonda 2016"

Galvenie temati