02:23 25 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2158
  • RUB91.1009
Pasaulē
Saņemt īso saiti
39

Piektdien 50 kaujinieki ar maskām uz sejas sagrāba svētā Jāņa baznīcu Kolosovaja ciemā Ternopoles apgabalā.

RĪGA, 11. jūnijs — Sputnik. Radikālie "Labējā sektora" pārstāvji kopā ar Kijevas patriarhāta darbiniekiem uzbrukuši vairākām baznīcām, kas pieder Ukrainas pareizticīgo baznīcas Maskavas patriarhātam, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz Maskavas patriarhāta mājas lapā publicēto informāciju.

Piektdien aptuveni 50 kaujinieki ar maskām uz sejas ar spēku sagrāba svētā Jāņa  baznīcu Kolosovaja ciemā Ternopoles apgabalā. Radikāļi ielenca baznīcu un neļāva vietējiem draudzes locekļiem tai tuvoties. Viņiem pievienojās citi Kijevas patriarhāta piekritēji. Šķeltnieki paziņoja, ka baznīca piederot viņiem, un ar kliedzieniem "Nāvi ienaidniekiem!" izgrieza atslēgu un ielauzās baznīcā.

Jāpiebilst, ja jūlija sākumā Ļvovas tiesa atņēma Ukrainas pareizticīgo baznīcai īpašumtiesības uz minēto baznīcu.

Dienu agrāk radikāļi centās traucēt krustagājienam pie Tā Kunga Augšāmcelšanās baznīcas Čerņigovas apgabalā. Aculiecinieki vēstīja, ka karavīru formās tērpti cilvēki ar uzšuvēm "Aidar", "Azov" un "Pravij sektor" apmētājuši ticīgos petardēm un mēģinājuši ieiet baznīcā, taču saskārušies ar baznīcēnu pretsparu.

Kijevas patriarhāts ir reliģiska organizācija, ko neatzīst neviena kanoniskā pareizticīgo baznīca. Tai ir ietekme ticīgo vidū galvenokārt Ukrainas rietumu rajonos – Galicijā un Voliņā, kā arī Kijevas un Čerkasskas apgabalos. Kijevas patriarhāts nav kļuvis par dominējošo konfesiju nevienā Ukrainas apgabalā.

Pēc temata

Lavrovs pārrunāja ar Francijas ĀM vadītāju situācijas noregulēšanu Ukrainā
Gruzija un Ukraina tuvākajā laikā nevarēs iestāties NATO
Ukrainas pilsoņi grib apbruņoties
Marija Zaharova: krīze Ukrainā nav saistīta ar ASV spēkiem Eiropā

Galvenie temati