04:27 06 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1854
  • RUB86.3692
Pasaulē
Saņemt īso saiti
111

Eiropā gan politiķi, gan biznesmeņi, gan diplomāti vienbalsīgi runā par nepieciešamību atcelt pret Krieviju vērstās sankcijas, atgādināja Federācijas Padomes spīkere Valentīna Matvijenko.

RĪGA, 5. jūnijs – Sputnik. Rietumi ar "pilnu karoti" strebj pret Krieviju ieviesto sankciju sekas, paziņoja Federācijas Padomes spīkere Valentīna Matvijenko, vēsta RIA Novosti.

"Sankcijas – tās ir problēmas tiem, kas tās ieviesuši. Pašlaik viņi pilnām karotēm strebj problēmas, ko sagādāja mūsu atbildes sankcijas," – viņa sacīja, atbildot uz žurnālistu jautājumiem.

Viņa atzīmēja, ka Eiropā gan politiķi, gan biznesmeņi, gan diplomāti "vienā balsī" runā par nepieciešamību atcelt pret Krieviju vērstās sankcijas. "Esmu pārliecināta, ka ar laiku lēmums par to atcelšanu noteikti nāks," – piebilda Matvijenko.

Krievijas un Rietumu attiecības pasliktinājās sakarā ar situāciju Ukrainā. ES valstis sākumā ieviesa individuālas sankcijas pret fiziskām personām, kas paliek spēkā līdz 2016. gada 15. septembrim. Sektorālie ierobežojošie pasākumi, kas skar veselas ekonomikas nozares, darbojas līdz 31. jūlijam, bet sankcijas pret Krimu, kas iekļāvās Krievijas sastāvā, — līdz 23. jūnijam. Atbildot uz šiem pasākumiem, Krievija ierobežoja pārtikas preču importu no valstīm, kas pievienojušās ieviestajām sankcijām. 2015. gada jūnijā Krievija tūlīt pēc ES pieņemtā lēmuma pagarināja pārtikas embargo uz vienu gadu – līdz 2016. gada 5. augustam.

Pēc temata

EP deputāts no Čehijas atbalsta sankcijas pret Ukrainu
Financial Times: ES pieļauj sankciju ieviešanu pret Poliju
Šteinmeiers iesaka padomāt par iespēju pakāpeniski atcelt sankcijas pret Krieviju
G7 nosaukusi pret Krieviju vērsto sankciju atcelšanas noteikumus

Galvenie temati