23:20 03 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Pasaulē
Saņemt īso saiti
47

Polijas Aizsardzības ministrijas vadītājs paziņojis, ka valsts teritorijā dislocēts alianses karaspēks, spēs apturēt Krievijas armijas uzbrukumus iebrukuma gadījumā.

RĪGA, 2. jūnijs — Sputnik. NATO bataljons, ko paredz izvietot Polijas teritorijā, būs pietiekams, lai "apturētu Krievijas agresiju", paziņojis intervijā Defense News valsts Aizsardzības ministrs Antonijs Macerevičs. Ministra teikto citē RIA Novosti.

Karavīri NATO. Foto no arhīva
© Flickr / Spc. Seth LaCount, Michigan National Guard

Macerevičs norādīja, ka iebrukuma gadījumā Krievijai būs pārspēks, ar kuru sabiedroto struktūrvienības netiks galā. Tomēr, viņaprāt, bataljona galvenais mērķis būs nevis uzvara pār pretinieku, bet uzbrukuma apstādināšana.

"No militārā viedokļa problēma bija tāda, ka mēs bijām par 100 procentiem pārliecināti, ka agresijas gadījumā alianse zaudēs teritorijas un būs spiesta tos atkarot vēlāk. Tomēr, pateicoties bataljona klātbūtnei, mēs varam turēties pietiekami ilgi, lai sabiedroto spēkiem būtu laiks organizēt pretuzbrukumu," — teica ministrs.

Iepriekš Macerevičs paziņojis, ka pārrunu rezultātā ar alianses ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu, tika pieņemts lēmums izvietot četrus bataljonus NATO austrumrobežās— Igaunijā, Lietuvā, Latvijā un Polijā.

Iepriekš Višegradas četrinieka valstis, kā arī Lielbritānija izteikušas gatavību nosūtīt savus karavīrus Baltijas valstīs rotācijas ietvaros. Turklāt, kā apgalvoja NATO Apvienoto spēku pavēlniecības Brunsumā komandieris ģenerālis Salvatore Farina, Baltijas reģions ietilpst ātrās reaģēšanas spēku koncepcijā. Tas nozīmē, ka "Šķēpa smaile" (struktūrvienības nosaukums — red.) var būt gatava izvērsties Baltijā 48 stundu laikā.

Jūlija sākumā Varšavā notiks NATO samits, kurā tiks pieņemti pēc Stoltenberga definīcijas "būtiskie" lēmumi alianses attīstības stratēģijā. Ziemeļatlantijas bloks nolēmis ārkārtīgi palielināt amerikāņu karavīru klātbūtni Austrumeiropā un Baltijas valstīs, Krievijas "agresijas" apturēšanai.

Maskava jau daudzkārt ir norādījusi, ka nav ieinteresēta panākt spriedzes eskalāciju, tomēr ir gatava adekvāti atbildēt uz Rietumu rīcību. Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs īpaši uzsvēra, ka Krievija atbildēs uz valsts nacionālās drošības apdraudējumu, taču cer, ka NATO darbībās pārsvaru gūs veselais saprāts.

Pēc temata

Analītiķis: NATO karaspēks Baltijā radīs Maskavas nepatiku
Rodas iespaids, ka NATO gatavojas īstam karam ar Krieviju
NATO izdomā draudus, lai attaisnotu savu eksistenci
NATO aktivitāte mazina stabilitāti Eiropā

Galvenie temati