Lai uzlabotu vietnes darbu, rādītu atbilstošākos ziņu materiālus un mērķreklāmu, mēs apkopojam tehnisko bezpersonisko informāciju par Jums, tostarp ar mūsu partneru instrumentu palīdzību. Detalizētu apstrādes procesa apraksts sniegts Konfidencialitātes politikā. Sīkāku informāciju par izmantotajām tehnoloģijām Jūs varat atrast Sīkfailu lietošanas un automātiskās reģistrēšanas politikā.
Noklikšķinot uz pogas "Akceptēt un aizvērt", jūs sniedzat izteiktu piekrišanu jūsu datu apstrādei iepriekš norādītā mērķa sasniegšanai.
Jūs varat atsaukt savu piekrišanu, izmantojot Konfidencialitātes politikā norādīto informāciju.
Uzvaras Lielajā Tēvijas karā jubilejas priekšvakarā Sputnik Latvija nolēma atgādināt par cilvēkiem, ko latviešu elite nevēlās atcerēties – par Latvijas un latviešu varoņiem, kuri cīnījās pret fašismu.
Padomju laikā par Jāņa Rainberga bataljona cīņu bija sacerēta skaista leģenda. Mēs pastāstīsim, kādā ellē patiesībā pabija latviešu gvardi.
Nacisti gatavoja viņus cīņai pret sarkaniem, bet viņi vērsa ieročus pret vāciešiem. Degsmes pietika tikai 3 nedēļām, pēc tam atlikušie cīņasspējīgie vīri pievienojās sarkanajiem partizāniem. Iepazīstieties: tie ir "rubenieši", kurus bieži kļūdaino dēvē par "kureliešiem"
Imanta Sudmaļa piemērs daiļrunīgi liecina, kā mūsdienās Baltijas valstīs cenšas dzēst no vēstures etniski "tīro" valstu un SS leģionu apoloģētiem nepatīkamās lietas.
Kaujās izlūkus centās nesūtīt priekšējā līnijā - viņi ir unikāli speciālisti. Tomēr viņi bija pietiekami labi apmācīti, lai zinātu, kad ir jāmetas uz priekšu un jāziedo dzīvība, lai arī runa ir par vienkāršu kājnieku cīņu. Tāds brīdis pienāca arī Nikolaja Spriņģa dzīvē.
Padomju frontes komandieru posteņos Lielā Tēvijas kara gados pabijuši 44 cilvēki. Viens no viņiem bija latvietis. Noslēpumi dzīvesstāstā, galvu reibinoša karjera un domstarpības ar Staļinu – stāsts par Maksi Reiteru patiešām ir pārsteidzošs.
Ielenktajam padomju izlūkam Mārtiņam Pogam hitlerieši ieteica padoties, solīja medicīnisko palīdzību, bet viņš atbildēja ar šāvieniem. Tie noklusa, kad viņš noasiņoja: varonis nomira, nenācis pie samaņas, taču neizlaida no rokām pistoles.
Pārsteidzoša lieta: Siguldā joprojām ir iela, kas nosaukta par godu GIP izlūkam - latvietim, kurš gan nekad nav bijis Latvijā; toties te dzimis un gājis bojā viņa tēvs – Sv. Georga ordeņa kavalieris, Pirmā pasaules kara, Pilsoņu un Lielā Tēvijas kara dalībnieks.
"Sarkanie bandīti" nepadevās. "Nekas, agrāk vai vēlāk viņiem beigsies patronas," tēmējot nodomāja šucmanis. Kaut kas stipri ietriecās krūtīs, prātā pazibēja visa dzīve un viņš, hitleriskais latviešu policajs, atcerējās, ka savulaik pats bija "sarkanais"...
Pols Armāns, dzimis Pēteris Pauls Tiltiņš, ir ne vien pirmais latvietis, bet arī pirmais tankists, kam piešķirts Padomju Savienības Varoņa nosaukums: viņš cīnījās ar fašismu jau Pilsoņkara laikā Spānijā un vadīja padomju rotu Sarkanās armijas pirmajā tanku kaujā.
9. maija priekšvakarā Sputnik nolēma atgādināt par latviešu varoņdarbiem, kuri cīnījās pret nacistiem Lielā Tēvijas kara frontēs; drosmīgā snaipere Ērika Gaile uz visiem laikiem ierakstīja savu vārdu Uzvaras hronikā.