Lai uzlabotu vietnes darbu, rādītu atbilstošākos ziņu materiālus un mērķreklāmu, mēs apkopojam tehnisko bezpersonisko informāciju par Jums, tostarp ar mūsu partneru instrumentu palīdzību. Detalizētu apstrādes procesa apraksts sniegts Konfidencialitātes politikā. Sīkāku informāciju par izmantotajām tehnoloģijām Jūs varat atrast Sīkfailu lietošanas un automātiskās reģistrēšanas politikā.
Noklikšķinot uz pogas "Akceptēt un aizvērt", jūs sniedzat izteiktu piekrišanu jūsu datu apstrādei iepriekš norādītā mērķa sasniegšanai.
Jūs varat atsaukt savu piekrišanu, izmantojot Konfidencialitātes politikā norādīto informāciju.
Konflikts Karabahā sākās 1988. gada februārī, kad Kalnu Karabaha autonomais apgabals pasludināja savu izstāšanos no Azerbaidžānas PSR sastāva. Bruņotajā konfliktā 1992.-1994. gg. Azerbaidžāna zaudēja kontroli pār Kalnu Karabahu un septiņiem rajoniem tā apkaimē. Kopš 1992. gada rit pārrunas par konflikta mierīgu noregulēšanu EDSO grupā Minskā ar trim līdzpriekšsēdētājiem – Krieviju, ASV un Franciju.
Azerbaidžāna pieprasa saglabāt tās teritoriālo vienotību, Armēnija aizstāv neatzītās republikas intereses, jo KKR nav pārrunu puse.
Krievijas mierneši nemitīgi nodrošina satiksmes drošību Lačinas koridorā - Kalnu Karabahas galvenajā transporta artērijā.
Palīdzība Karabahai jāsniedz ne tikai valstīm, kas piedalījās reģionālās krīzes atrisināšanā, bet arī visai pasaulei, uzsvēra Krievijas prezidents Vladimirs Putins.
Krievijas un Irānas ārlietu ministri, tiekoties Maskavā, novērtēja stāvokli Kalnu Karabahā un apsvēra iespējas, kas paveras pēc vienošanās par mierīgu noregulēšanu.
Krievijas Aizsardzības ministrija parādīja, kā brīvo laiku pavada valsts miernešu kontingenta karavīri Kalnu Karabahā.
Krievijas mierneši nostiprina blokposteņus Kalnu Karabahā, kas palīdzēs novērst provokācijas. Pirms dažām dienām tika pārkāpts pamiers, bet tagad atkal ir mierīgi.
Azerbaidžānas spēki 44 dienas ilgā karadarbībā Kalnu Karabahā ļoti efektīvi un rezultatīvi izmantoja Baltkrievijā un Krievijā ražotos ieročus.
Mierīgas dzīves atjaunošanai neatzītajā Kalnu Karabahas republikā šķēršļus liek vēl viena problēma. Reģionā ir jūtams veselības aprūpes darbinieku deficīts.
Kalnu Karabahas iedzīvotāji tiecas pēc iespējas ātrāk atgriezties pie mierīgas dzīves, Krievija aktīvi piedalās neatzītās republikas atjaunošanā.
Neatzītās Kalnu Karabahas republikas iedzīvotāji atgriežas pie mierpilnas dzīves. Viņiem palīdz mierneši un Ārkārtas situāciju ministrijas speciālisti no Krievijas.
Hospitālī iekārtotas reanimācijas, funkcionālās diagnostikas, laboratorijas diagnostikas nodaļas, zobārsta un acu ārsta kabinets.
Karadarbība XXI gadsimtā nevar būt "lēta un nopietna", tomēr atsevišķas tehnoloģiskās "nianses", piemēram, trieciena bezpilota lidaparāti uzvaru nesola.
Sīrijas kaujinieki-emigranti var kļūt par reālu faktoru Kalnu Karabahā pēckara periodā. Analogi vēsturē ir: albāņu pārcelšanās uz serbu Kosovu Osmāņu impērijas laikā.
Patreizējās Karabahas situācijas noregulēšana izrādījusies unikāla ar to, ka Rietumus no tās nogrieza vienlaikus visas iesaistītās puses.
Krievijas karavīru dislokācija minimizē konflikta militāra risinājuma risku un ļauj Azerbaidžānas un Armēnijas vadība atgriezties pie pārrunu galda, bet vietējiem iedzīvotājiem – savās mājās.
Neatzītā Kalnu Karabahas republika pamazām atgriežas pie mierpilnas dzīves. KKR galvaspilsētā Stepanakertā jau atsācis darbu sabiedriskais transports, atvērti veikali un pat frizētavas.
Kādu ainu Kalnu Karabaha konflikta zonā ieraudzīja mierneši no Krievijas Bruņotajiem spēkiem – Sputnik fotoreportāžā.
Nav nekādas vajadzības lieku reizi skaidrot, kāpēc turku karavīri Azerbaidžānā nevar uzņemties miernešu lomu. Ankara ar visiem tai pieejamiem instrumentiem un metodēm aizsargā vienas konflikta puses intereses.
Krievijas Ārējās izlūkošanas dienesta vadītājs uzskata, ka ASV un to sabiedrotie Eiropā atkal risina savus uzdevumus uz vienkāršo cilvēku rēķina.
Piecus gadus Krievijas mierneši kontrolēs vienošanās izpildi Kalnu Karabahā. Viņu dislokācijas vietas ir stingri iezīmētas.
Krievijas, Azerbaidžānas un Armēnijas valstu vadītāju trīspusējā vienošanās apturējusi karadarbību Karabahā. Sprādzieni Stepanakertas un Martuni apkaimē apklusuši.