22:44 27 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Politika
Saņemt īso saiti
125

Latvijas iedzīvotāji augstu novērtējuši iniciatīvu par Saeimas atlaišanu – par referenduma organizāciju parakstījušies jau vairāk nekā 15 tūkstoši cilvēku.

RĪGA, 17. novembris - Sputnik. Piektdien, 15.novembrī Latvijas Centrālā vēlēšanu komsija pieņēma lēmumu reģistrēt divas iniciatīvas grupas parakstu vākšanai referendumam par Saeimas atlaišanu.

Parakstu vākšanai reģistrētas organizāciju "Varu Latvijas tautai" un "Centra partija" iniciatīvas.

Sestdienas vakarā iniciatīvu par Saeimas atlaišanu portālā Latvija.lv atbalstījuši jau vairāk nekā 15 tūkstoši cilvēku.

Parakstu vākšana ilgs līdz 2020.gada 14.novembrim. Lai iniciētu tautas aptauju, 12 mēnešu laikā jāsavāc un CVK jāiesniedz vismaz 154 865 vēlētāju parakstu.

Par referendumu iespējams parakstīties, apstiprinot parakstu pie zvērināta notāra, deklarētās dzīvesvietas pašvaldībā, Bāreņu tiesā, kas izpilda notariālās darbības.

Ir arī vienkāršāka iespēja – nobalsot tiešsaistē, portālā www.latvija.lv.

Partijas "Saskaņa" deputāte Ļubova Švecova iepriekš intervijā Sputnik Latvija pastāstīja, kāpēc uzskata par loģisku un pareizu atbalstīt iniciatīvu par tagadējā sasaukuma Saeimas atlaišanu.

Pēc viņas domām, vienīgā iespēja panākt, lai cilvēki, kuri pieņem politiskos lēmumus, atbildētu par saviem darbiem un baidītos no tautas dusmām, - ir uzturēt viņos pastāvīgas bailes netikt ievēlētiem vai zaudēt savu vietu.

Pēc temata

Mēs to tā neatstāsim: Latvijas mediķi draud atlaist Saeimu
Sastiķējām, kā bija iespējams: Kučinskis pastāstīja par budžetu
Lai sirdsapziņa būtu tīrāka: deputāti atņēmuši sev algas pielikumu
Bez opozīcijas dalības: Saeima pieņēma budžetu

Galvenie temati