21:42 25 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2152
  • RUB91.6732
Latvijā
Saņemt īso saiti
372

Parakstīties par Saeimas atlaišanu varēs jau no rītdienas: pašvaldībā, Bāriņtiesā vai tiešsaistē

RĪGA, 14. novembris – Sputnik. Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien nolēma piereģistrēt divas iniciatīvu grupas parakstu vākšanai par referenduma rīkošanu par Saeimas atlaišanu, tiek ziņots CVK mājaslapā.

Parakstu vākšanai piereģistrētas organizāciju "Varu Latvijas tautai" un "Centra partija" iniciatīvas.

Parakstīties par referenduma rīkošanu varēs 12 mēnešu garumā dažādos veidos – portālā www.latvija.lv, apliecinot parakstu pie zvērināta notāra, deklarētās dzīvesvietas pašvaldībā, Bāriņtiesā, kura veic notariālas darbības, pie pagasta vai pilsētas pašvaldības vadītāja.

Parakstu vākšana sāksies rīt, 15. novembrī, un ilgs līdz 2020. gada 14. novembrim. Divpadsmit mēnešu garumā ir jāsavāc un jāiesniedz CVK ne mazāk kā 154 865 vēlētāju paraksti.

CVK norāda, ka pieteikuma iesniegšanas dienā nebija spēkā termiņš, kura laikā aizliegts iniciēt referendumu par Saeimas atlaišanu – gadu pēc pirmās sēdes vai gadu pirms Saeimas pilnvaru termiņa beigām.

Nākamnedēļ, otrdien, notiks Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības sēde kurā, neskaitot pārējo, tiks apspriesta parakstu vākšana par Saeimas atlaišanu. Gala lēmums tiks pieņemts ņemot vēra Saeimas galīgo balsojumu par budžetu.

Pēc temata

Novērtējuši zemu: iedzīvotāji neko daudz negaida no jaunās Saeimas
Vai godīgumu var nopirkt: pie kā novedīs partiju budžeta finansējuma izaugsme
Demokrātija latviešu gaumē: trīs no četriem netic, ka spēj ietekmēt politiku
CVK vadītājs par vēlēšanu vājo apmeklējumu: tā turpināties nevar

Galvenie temati