08:33 28 Februāris 2020
Tiešraide
  • USD1.0964
  • RUB72.1052
Politika
Saņemt īso saiti
31

Partija "Saskaņa" var pazaudēt Rīgas mēra amatu.

RĪGA, 28. maijs – Sputnik. Ja partija "Saskaņa" izvirzīs Rīgas mēra amatam savu kandidātu, koalīcijā esošā "Gods kalpot Rīgai" (GKR) neatbalstīs viņa kandidatūru, vēsta LSM.lv ar atsauci uz aģentūras LETA informācijas avotu.

GKR jau pagājušajā nedēļā paziņoja, ka izvirzīs savu kandidātu Rīgas mēra amatam. LETA informācijas avots vēsta, ka GKR jau informējusi par saviem plāniem kolēģus no "Saskaņas", kuriem tuvākajā laikā būs jāizlemj jautājums par viņa atbalstīšanu. Lēmumus par konkrētiem pretendentiem partija grasās pieņemt šodien, 28. maijā, taču pagaidām kā iespējamais kandidāts tika minēts esošais Rīgas mēra pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs.

Saskaņā ar neoficiālu LETA informāciju, gadījumā, ja GKR iegūs mēra amatu, abi vicemēru amati tiks "Saskaņai": esošais domes priekšsēdētāja vietnieks Vadims Baraņņiks saglabās savu amatu, savukārt otrā vicemēra amatam var tikt izvirzīti Baiba Rozentāle vai Sandris Bergmanis (abi no "Saskaņas").

Ja "Saskaņa" un GKR nevienosies par mēra amata kandidatūru, šos pienākumus turpinās izpildīt Burovs.

Kad varētu notikt jaunā Rīgas mēra vēlēšanas pagaidām nav zināms. Pašvaldību likumā teikts, ka gadījumā, ja pilsēta neizvēlēsies mēru divu mēnešu laikā, Saeimai parādīsies tiesības atlaist domi.

Atzīmēsim, ka tas nav pirmais konflikts starp koalīcijas partijām: GKR pieprasīja Rīgas mēram Nilam Ušakovam paskaidrojumus sakarā ar kratīšanu viņa mājās un nepiedalījās mēra atbalsta mītiņā.

Nils Ušakovs ("Saskaņa") un Andris Ameriks (GKR) paziņoja par savu lēmumu balotēties Eiropas Parlamentā pēc tam, kad Saeimā tika iesniegts likumprojekts par Rīgas domes atlaišanu. Par apvienoto "Saskaņas" un GKR sarakstu nobalsoja 17,45% vēlētāju, gan Ušakovs, gan Ameriks ievēlēti Eiropas Parlamentā.

Pēc temata

Vēlēšanu rezultāti: Dombrovskis līdera vietā "plusu", Šadurskis – "mīnusu" ziņā
Burovs: "Gods kalpot Rīgai" izvirzīs savu kandidātu mēra vēlēšanās
LTV: Ušakovs un Ameriks balotēsies Eiropas Parlamentā
LKS un "Saskaņa" saņems trīs vietas EP: nacionālisti runā par vāju Latviju

Galvenie temati