00:29 24 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2158
  • RUB91.1009
Politika
Saņemt īso saiti
76

Latvijas iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens piekritis prezidenta Raimonda Vējoņa un ministra Jura Pūces viedoklim: Ušakovam ir jāaiziet.

RĪGA, 4. februāris — Sputnik. Latvijas iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens paudis viedokli, ka Rīgas mērs Nils Ušakovs ir atbildīgs par notikumiem uzņēmumā Rīgas satiksme, vēsta Grani.lv.

Savas domas Ģirģens pauda intervijā programmai "900 sekundes" telekanālā LNT.

Iekšlietu ministrs uzsvēra, ka notikumi ap pašvaldības uzņēmumu Rīgas satiksme nav nejaušība, tā ir likumsakarība. No politikās ētikas viedokļa Ušakovam nāktos uzņemties atbildību un atkāpties no pilsētas mēra amata.

Ģirģens paskaidroja, ka Rīgas satiksme tika nepārtraukti subsidēta no pašvaldības budžeta, taču nekad nav bijis skaidros, kur ir ieguldītā nauda.

Tiesa, ministrs neapgalvoja, ka Ušakovs būtu pārkāpis likumu, tikai izvairīgi paziņoja: Latvijā, tiesiskā valstī tikai tiesa var atzīt cilvēku par vainīgu likumpārkāpumos.

Iepriekš vēstīts, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbinieki organizēja kratīšanu Rīgas mēra kabinetā un mājās Bergenes ielā. Žurnālisti novēroja, ka no Ušakova kabineta KNAB darbinieki iznesuši datoru un dokumentu mapi. Mēram apsūdzības nav izvirzītas.

Pēc tam Latvijas prezidents Raimonds Vējonis intervijā norādīja, ka šādu notikumu fonā Ušakovam nāktos pamest posteni. Līdzīgu viedokli pauda arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce.

Politiķis paziņoja, ka mērs, turoties pie sava krēsla, sagādā nopietnas problēmas Rīgai. Savukārt pašvaldības uzņēmumam Rīgas satiksme nāktos pārkreditēt iepriekšējās saistības, jo situācijā, kad domes vadītāja kabinets tiek pārmeklēts, kreditoriem var rasties nopietnas aizdomas, vai iespējams uzticēties tādam aizņēmējam.

Pats Ušakovs norādīja, ka viņa sirdsapziņa ir tīra un mēra posteni viņš pamest neplāno. Tomēr viņš atzina, ka Rīgas dome ir cieši saistīta ar Rīgas satiksmi, un visas pašvaldības uzņēmuma problēmas ir arī Rīgas domes problēmas.

Pēc temata

Rīgas mērs Ušakovs brīvībā: mana sirdsapziņa ir tīra, atkāpties negrasos
Rīgas domē nosaukuši Ušakova kratīšanas iemeslus
"Gods kalpot Rīgai" pieprasīs Ušakova paskaidrojumus
Ušakova māja: kredīti, pretizlūkošana un "latviešu Megrē"

Galvenie temati