15:57 08 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1290
  • RUB80.8888
Politika
Saņemt īso saiti
35

ASV Kongresa Pārstāvju palāta plāno pieķert Donaldu Trampu par valsts drošībai kaitīgām sarunām ar Vladimiru Putinu.

RĪGA, 13. janvāris – Sputnik. ASV Kongresa Pārstāvju palātas Ārlietu komitejā iecerējusi izmeklēt Donalda Trampa sakarus ar Vladimiru Putinu, kuri varētu apdraudēt Savienotās Valstis, vēsta Sputnik Igaunija.

Saskaņā ar komitejas līdzpriekšsēdētāja Eliota Engela paziņojumu, raizes rada tas, ka "Trampa tikšanās laikā ar Putinu valstij neko nesaka".

"Amerika ir pelnījusi taisnību, un ASV Pārstāvju palātas Ārlietu komiteja grasās to noskaidrot," - citē Engela paziņojumu RT.

Pēc politiķa sacītā, komitejā tiks sarīkotas klausīšanās ar mērķi noskaidrot, kādus draudus ASV nacionālajai drošībai spēj radīt Trampa "šaubīgie sakari" ar Putinu un "viņa rokaspuišiem".

Krievijas prezidents Vladimirs Putins un ASV prezidents Donalds Tramps.
© Sputnik / Сергей Гунеев

Iepriekš RIA Novosti ziņoja, ka amerikāņu medijos parādījās informācija par to, ka Baltā nama saimnieks ir paslēpis visu sarunu ar Krievijas kolēģi detaļas – pat slepenajos failos neizrādījās neviena detalizēta sarunu ieraksta, turklāt prezidenti sarunājās piecas reizes pēdējo divu gadu laikā.

Saskaņā ar avīzes New York Times datiem, 2017. gadā Federālais izmeklēšanas birojs (ASV FIB) iniciēja pārbaudi saistībā ar to, vai Donalds Tramps varēja slepeni strādāt Krievijas labā pret savu valsti.

Pirmā un pagaidām vienīgā pilnvērtīgā Krievijas un ASV līderu Vladimira Putina un Donalda Trampa tikšanās notika 2018. gada jūlijā Helsinkos. Pēc pārrunām preses konferencē valstu vadītāji paziņoja, ka viņiem izdevies apspriest praktiski visus jautājumus attiecībā uz Krievijas un Amerikas attiecībām un starptautisko dienas kārtību. Pēc Krievijas prezidenta sacītā, tikšanās ar amerikāņu kolēģi bija atklāta un lietišķa, savukārt tās galvenos rezultātus var uzskatīt par visnotaļ veiksmīgiem un lietderīgiem.

Pēc temata

Putins apsteidz Trampu uzticēšanās reitingā
Tramps nosauca tikšanos ar Putinu par vienu no labākajām savā mūžā
Baltajā namā pastāstīja, par ko runāja Tramps ar Putinu Parīzē
Tas tomēr noticis: Putins ar Trampu tikušies Buenosairesā
Putins pastāstīja par sarunu ar Trampu G20 samitā

Galvenie temati