02:36 14 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1833
  • RUB87.1809
Politika
Saņemt īso saiti
17

Iepriekš lēmumu pagarināt sankcijas pret Maskavu pauduši daudzi Eiropas ierēdņi, tomēr Eiropas Savienībā daudzi atbalsta arī ierobežojošo pasākumu atcelšanu, piemēram, Slovākija, kas prezidēs ES no 1. jūlija.

RĪGA, 21. jūnijs — Sputnik. Jūnijā sankcijas pret Krieviju tiks pagarinātas, taču ierobežojošais režīms, iespējams, tiks mīkstināts pusgada laikā, intervijā Euronews paziņoja Eiropas Komisijas vadītājs Žans Klods Junkers, vēsta Sputnik Baltkrievija.

Pašreizējo ES sankciju termiņš beidzas jūlija nogalē, un to tālākais liktenis tiks apspriests ES samitā jūnijā. ES Augstā pārstāve ārlietās un drošības politikas jautājumos Federika Mogerīni paziņoja, ka pastāv to pagarināšanas iespēja, un norādīja, ka ES apspriež to pastiprināšanu.

"Šobrīd ir skaidrs, ka jūnijā mēs pagarināsim sankcijas. Tomēr nākamo sešu mēnešu laikā mēs turpināsim uzraudzību, lai saprastu, vai Minskas protokolu izpildē ir vērojams pietiekams progress, lai atceltu daļu sankciju," — sacīja Junkers.

Francijas bijušais prezidents Nikolā Sarkozī uzstājas XX Sanktpēterburgas starptautiskajā ekonomikas forumā
© Sputnik / Владимир Астапкович

EK prezidents paskaidroja, ka pagājušajā nedēļā, tiekoties ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu XX Sanktpēterburgas starptautiskā ekonomikas foruma ietvaros, jautājumu par sankciju atcelšanu viņš saistījis ar Minskas vienošanos īstenošanu.

"Tiekoties ar Krievijas līderi, es ļoti skaidri izteicu domu, ka ir jāizpilda Minskas vienošanās. Vienkāršāk sakot, jo vairāk ir izpildītu punktu, jo mazāk sankciju. Pastāv tiešā saikne starp Minskas protokoliem, to īstenošanu un sankcijām," — skaidroja Junkers.

Krievijas un Rietumu attiecības pasliktinājās sakarā ar situāciju Ukrainā. ES valstis vispirms ieviesa individuālas sankcijas pret fiziskām personām, kas ir spēkā līdz 2016. gada 15. septembrim. Sektorālie pasākumi, kas skar veselas ekonomikas nozares, darbojas līdz 31. jūlijam. Atbildot uz sankcijām, Krievija ierobežoja pārtikas preču importu no valstīm, kas ieviesušas sankcijas. 2015. gada jūnijā Krievija tūlīt pēc ES pieņemtā lēmuma pagarināja pārtikas embargo uz gadu – līdz 2016. gada 5. augustam.

Pēc temata

Aksjonovs: Krima ir gatava iespējamai Rietumu sankciju pagarināšanai
Mediji: ES uz pusgadu atliks sankciju pret Krieviju atcelšanu
Francijas Senāts lūdz ES padomāt par sankciju pret Krieviju mīkstināšanu
Krievija ierosina atcelt pret amatpersonām vērstās sankcijas

Galvenie temati