19:14 16 Maijs 2021
Tiešraide
  • RUB89.4671
  • USD1.2123
  • RUB89.6216
Viedoklis
Saņemt īso saiti
Rietumu propagandas karš pret Krieviju (49)
24

Hilarija Klintone saskatījusi ironiskā telekanāla RT reklāmā Londonā apstiprinājumu savam uzskatam, ka Krievija "apdraud Rietumu demokrātiju".

RĪGA, 19. oktobris —Sputnik, Ļevs Dzugajevs. Telekanāla RT galvenā redaktore Margarita Simoņana laipni pagodinājusi bijušo ASV prezidenta amata kandidāti Hilariju Klintoni ar titulu "uzticamākais skatītājs". Lieta tāda, ka Londonas metro Klintone ieraudzīja RT reklāmu un sapratusi – atkal ielaušanās!

Nekādi nevar samierināties bijusī ASV prezidenta kandidāte ar sakāvi savas politiskās karjeras galvenajā notikumā. Tāpēc pat literārā festivāla laukumā angļu kūrorta pilsētā Čeltnemā, kurā viņa piedalījās, atkal izskanēja brīdinājumi par "rietumu demokrātijas apdraudējumiem" no Krievijas puses.

Klintones kundzes komanda pēc sakāves sacīkstēs par prezidenta amatu jau gandrīz gadu stāsta amerikāņiem un pārējai pasaulei par tā saucamo krievu iejaukšanos ASV priekšvēlēšanu kampaņā.

Tomēr žurnālisti Džonatans Allens un Emija Pārnsa (atzīmējiet, ka nedz RT un Sputnik, nedz Džulians Asānžs un WikiLeaks) nesen izdotajā grāmatā Shattered ("Uz sabrukšanas robežas") atklāj kārtis: "24 stundas pēc sakāves atzīšanas Klintones vēlēšanu kampaņas vadītājs Robijs Muks un vēlēšanu štāba vadītājs Džons Podesta sapulcēja komandas locekļus, lai kopīgiem spēkiem formulētu argumentus, kas pierādītu, ka vēlēšanas nebija īsti godīgas….Viņi izstrādāja scenāriju, kas bija jāpasniedz presei un sabiedrībai. Un par viņu argumentu galveno elementu jau kļuva Krievijas hakeru uzbrukumi". Jau 24 stundas pēc sakāves atzīšanas!

Nedaudz vēlāk, jau neslēpdama uzsāktās kampaņas jēgu, Klintones bijusī sabiedrisko attiecību štāba direktore Dženifera Palmieri Washington Post lapās paziņoja: "Ja mēs paskaidrosim, ka Krievijas rīcība ir tikai uzbrukums mūsu republikai, sabiedrība būs mūsu pusē. Jo vairāk mēs par to runāsim, jo vairāk tā mūs atbalstīs."

Russiagate, ko daži rietumvalstu mediji iedēvēja par "garo ziepju operu", draud ar gluži nopietnām sekām ne tikai Krievijas un Amerikas, bet arī visas pasaules attiecībās un kļūst aizvien absurdāka.

Izveidotas speciālas komitejas, nodibināts speciāls prokurora amats Russiagate izmeklēšanai. Pieņemtas jaunas pret Krieviju vērstas sankcijas, turklāt gan demokrāti, gan republikāņi savā neprātā demonstrē apbrīnojamu vienprātību.

Tikmēr Senāta Izlūkošanas komiteja (lūdzu, pievērsiet uzmanību – Senāta Izmeklēšanas komiteja) speciālā preses konferencē iepazīstināja ar savas deviņus mēnešu ilgās izmeklēšanas rezultātiem. Un pie kā tad šī izmeklēšana ir novedusi? Tika organizētas vairāk nekā simt intervijas, liecību ieraksti sniedzas 250 stundu garumā, sastādīti 4 tūkstoši lappušu ierakstu un pārbaudīti vairāk nekā 100 tūkstoši dokumentu. Iesaistīto darbinieku summētais darba laiks – 57 stundas dienā septiņas dienas nedēļā, kopš izmeklēšanas sākuma, izpētīti dokumenti un ieraksti, veiktas intervijas ar lieciniekiem un izanalizēti slepenie un atklātie materiāli.

Kāds ir rezultāts? Nekādi fakti par Krievijas iejaukšanos sabiedrībai nav sniegti.

Ar to šajā amerikāņu politiskajā iestudējumā varētu pielikt punktu. Taču, kā rāda notikumi, tas vēl nav viss. Absurda teātra izrāde turpinājās: Krieviju vaino pat par Pokemon Go pielietošanu rasu un pārējo kaislību kurināšanas mērķiem Amerikas sabiedrībā.

Un tā uzvedas CNN – Tērnera laikos viens no cienījamākajiem medijiem visā pasaulē.

Cilvēki, atjēdzieties! Nabaga Pikaču un Co! Viņiem draud briesmas! Tos var atzīt par ārvalstu aģentiem…

Cik burbona bija "jāuzņem uz krūts", lai kaut ko tādu izdomātu!

Autora domas var neatbilst redakcijas viedoklim.

Temats:
Rietumu propagandas karš pret Krieviju (49)

Pēc temata

Eiropieši noskaidrojuši, kam pateikties par iejaukšanos vēlēšanās
ASV Kongress lūdz izmeklēt radio Sputnik ietekmi uz vēlēšanām
Vārda brīvība grozās zārkā: Simoņana par FIB rīcību pret Sputnik
Žurnālistu nopratināšana ir nepieļaujama: Krievijas ĀM par spiedienu pret Sputnik

Galvenie temati