14:27 18 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1986
  • RUB90.8921
Intervija
Saņemt īso saiti
102

Krievvalodīgo mediju saturam ir jābūt labā kvalitātē, taču to pastāvēšana Latvijā ir neveselīga, uzskata ievēlētais prezidents.

RĪGA, 21. jūnijs – Sputnik. Ievēlētais Latvijas prezidents Egils Levits neuzskata krievvalodīgo mediju esamību valstī par veselīgas nācijas pazīmi, paziņoja viņš intervijā aģentūrai LETA, raksta BB.lv.

— Valsts prezidentam ir iespējas nākt klajā ar likumdošanas iniciatīvām. Kādi ir tie jautājumi, uz kuriem jūs koncentrēsieties?

— Runājot par tiesiskumu un demokrātiju, ir virkne jautājumu, kur vēl nav sasniegts optimālais līmenis, piemēram, partiju finansējuma jautājums. Patlaban sistēma ir tāda, kas nepietiekama valsts finansējuma dēļ padara partijas lielā mērā atkarīgas no privātiem sponsoriem. Un mēs visi zinām, ka privātie sponsori nav nesavtīgi.

Viens tāds jautājums, piemēram, ir diasporas politika. Tagad tā ir formulēta, bet vēl ir potenciāls to uzlabot.

Vēl viena joma, kur noteikti vajadzīgi risinājumi, ir informatīvās telpas politika. Tas iekļauj arī valsts atbalstu sabiedriskajiem un privātajiem medijiem. Līdz ar to es teiktu, ka tā ir pat demokrātijas prasība, lai valsts izveidotu sistēmu, kas nodrošina latviešu skatītājam, lasītājam, klausītājam pietiekamu kvalitatīvas informācijas klāstu, neiejaucoties saturā.

— Vai, jūsuprāt, Latvijā būtu jāstiprina arī krieviski raidošie plašsaziņas līdzekļi?

— Sabiedriskais medijs krievu valodā mums pastāv. Es domāju, ka tam ir jābūt augstas saturiskas kvalitātes. Tomēr vidējā līdz ilgākā laika posmā, manuprāt, nav veselīga divvalodīga informatīvā telpa.

Latviešu valoda ir mūsu kopīgā valoda, un mums vajadzētu virzīties uz to, ka mums ir vienota informatīvā telpa.

— Pašreizējais Valsts prezidents Raimonds Vējonis ir rosinājis izmaiņas attiecībā uz nepilsoņu bērniem, kas dzimuši Latvijā. Vai jūs plānojat kādas iniciatīvas, kas attiektos uz nepilsoņiem?

— Es domāju, ka jautājums par nepilsoņu bērniem ir nokārtots – no 2020. gada Latvijā dzimušie nepilsoņu bērni automātiski kļūs par pilsoņiem. Kopumā Latvijas pilsonību iegūt ir ļoti vienkārši, tas ir individuālās gribas un izšķiršanās jautājums – vai attiecīgais cilvēks jūtas saistīts ar Latvijas valsti. Tādā gadījumā viņš, protams, ir aicināts iegūt pilsonību.

Tomēr, ja viņš varbūt vēl šaubās, tad viņam tik un tā ir visas sociālās, ekonomiskās tiesības, arī neesot Latvijas pilsonim.

Iepriekš Levits paziņoja, ka ir gatavs sniegt intervijas krievvalodīgiem medijiem, bet tikai un vienīgi latviešu valodā.

Pēc temata

"No idealizācijas līdz devalvācijai viens solis": sociālie tīkli apspriež Levitu
Levits pastāstīja, kad nepilsoņi varēs piedalīties Latvijas politikā
Latvijā Levitam ir vairāk pretinieku, nekā atbalstītāju
Mazāk nekā trešdaļu iedzīvotāju apmierina Levita ievēlēšana, bet 18% nezina kas viņš ir
Levits parādīs, kurp iet. Latvijā gandrīz noskaidrojies nākamais prezidents

Galvenie temati