01:20 21 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.2051
  • RUB92.2786
Ekonomika
Saņemt īso saiti
135

Labklājības ministre Ramona Petraviča nākusi klajā ar ierosinājumu izmaksāt pabalstus pensionāriem, tomēr koalīcija viņu neatbalstīja.

RĪGA, 17. februāris — Sputnik. Koalīcijas partijas nav atbalstījušas ierosinājumu izmaksāt pabalstu 200 eiro apmērā pensionāriem un invaliditātes pabalstu saņēmējiem, kā arī personām, kas saņem valsts sociālos pabalstus, informēja labklājības ministre Ramona Petraviča savā lapā Facebook.


Tomēr politiķe atzīmēja, ka nedomā atteikties no iniciatīvas, un apsolīja apspriest to dažādos līmeņos. Ministre pastāstīja, ka šis atbalsts vajadzīgs, jo seniori ir "cilvēki, kas cīnījās par Latvijas neatkarību".

Petraviča atzīmēja, ka tie 100 miljoni eiro, kas nepieciešami pabalstu izmaksai, ir mazāki nekā atbalsts, ko saņēmusi aviokompānija airBaltic – 250 miljoni eiro.

Iepriekš vēstīts, ka koalīcija apstiprinājusi Nacionālā bloka ierosinājumu izmaksāt pabalstu 500 eiro apmērā par katru bērnu ģimenē. Finanšu ministrija novērtēja, ka pabalstu izmaksai būs vajadzīgi 179 miljoni eiro no budžeta. Aprēķinam izmantoti statistikas dati – tie liecina, ka patlaban Latvijā dzīvo aptuveni 358 tūkstoši nepilngadīgo. Precīzākus aprēķinus vēl sniegs Labklājības ministrija. Resoram uzdots iesniegt konkrētu piedāvājumu Ministru kabinetam.

Kad valdība apstiprinās ierosinājumu, pabalstu izmaksu nodrošinās Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra. Mediji vēsta, ka pabalstus, iespējams, izmaksās jau martā.

Pēc temata

Frizieri un kosmetoloģi nolēma vērsties Satversmes tiesā
Latvijā nevar organizēt pat apakšbikšu tirdzniecību: Ušakovs komentēja vakcināciju
Latvijā nabadzībai ir sievietes seja, par ko runā skaitļi
Tagi:
Ramona Petraviča, pensionāri, pabalsts

Galvenie temati