13:47 12 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Ekonomika
Saņemt īso saiti
Atvadas angļu stilā (130)
95

Kaut gan Brexit padarīs vājākas Lielbritānijas un Eiropas Savienības ekonomiskās saiknes, Latvijas Banka negrasās pārtraukt sadarbību ar britiem.

RĪGA, 21. janvāris – Sputnik. Juceklis ar Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības kļūst arvien lielāks, taču Latvijas zelta rezerves paliks Apvienotajā Karalistē neatkarīgi no tā, vai Brexit notiks ar vai bez vienošanās. Par to Latvijas Banka paziņoja kanālam LNT.

Iestādē šādu lēmumu skaidro ar to, ka "briti ir pierādījuši, ka viņiem var uzticēties".

Jau vairāku gadu garumā zelta rezervju apjoms palieks nemainīgs – 7,7 tonnas, no kurām 1,1 tonna iekļauta Eiropas Centrālās Bankas rezervēs. Saskaņā ar Latvijas Bankas datiem, pērn šī zelta vērtība sastādīja 239,19 miljonus eiro.

Latvijas Republikas zelta rezerves veidojās Latvijas valstiskuma pirmajās desmitgadēs. Kaut gan šobrīd tas sastāda mazāko daļu no valsts zelta un valūtas rezervēm, tam ir politiska, psiholoģiska un emocionāla nozīme, norādīja Latvijas Bankā. Tāpēc arī Latvija negrasās no tā atteikties.

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, britu parlaments noraidīja ES Brexit vienošanos, kuru sagatavoja Terēzas Mejas valdība.

Latvijas ĀM nevar pilnībā prognozēt Lielbritānijas izstāšanās sekas no Eiropas Savienības bez vienošanās, taču aicina gatavoties sliktākajam iznākumam.

Temats:
Atvadas angļu stilā (130)

Pēc temata

"Nevaram atslābt, ja nu kaut kas noiet greizi": Latvija izstrādājusi Brexit pozīciju
Trīs mēneši līdz Brexit: latviešu statuss nav noteikts, ES budžetā būs caurums
Eiropas Savienība nemainīs Brexit noteikumus
Latvija un Brexit: viedoklis ir, noteiktības nav

Galvenie temati