03:04 13 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Ekonomika
Saņemt īso saiti
47

Nodokļu samazināšanu būs iespējams apspriest, kad Latvija varēs atļauties visu vajadzīgo veselības aprūpes, izglītības, aizsardzības un ceļu būves jomās.

RĪGA, 10. jūlijs — Sputnik. Nodokļu nastas samazināšanu Latvijā būs iespējams apspriest tikai tad, kad palielināsies nodokļu ienākumi budžetā, pastāstīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola Latvijas radio 4 programmā "Darbojošās personas".

Pārraidē kāds radioklausītājs norādīja, ka minimālā alga Latvijā tiek aplikta ar nodokli un faktiski nesasniedz iztikas minimumu. Finanšu ministre atbildēja, ka patlaban nodokļu likmi samazināt neesot iespējams.

"Kad nodokļu nestie ienākumi Latvijā būs tādā līmenī, ka mēs varēsim itin vienkārši atļauties visu, kas vajadzīgs veselības aprūpei, izglītībai, aizsardzībai, un mums būs iespēja uzbūvēt gludus ceļus, varēsim domāt par nodokļu papildu samazināšanu. Pašlaik ar nodokļu reformas palīdzību esam samazinājuši nodokļus tiktāl, cik varam atļauties," – teica ministre.

Viņa piebilda, ka pēdējā laikā minimālā alga Latvijā strauji pieaugusi.

"Mēs strauji palielinājām minimālo algu no 380 eiro līdz 430. Tas ir krass pieaugums. No otras puses, jādomā ne tikai par minimālās algas celšanu cilvēkiem, bet arī par mazo uzņēmumu iespējām samaksāt minimālo likmi. Iepriekš redzējām, kā minimālās algas straujais pieaugums piespieda darba devējus mākslīgi samazināt savu darbinieku darba laiku," – atzina ministre.

Pērnvasar Saeima apstiprināja nodokļu reformu, kuras ietvaros citastarp tika palielināts pensiju neapliekamais minimums, palielināta valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu un sociālo iemaksu likme, celtas degvielas, cigarešu un alkohola nodokļu likmes, transformēts solidaritātes nodoklis.

Pētījumu centra SKDS veiktās aptaujas rezultāti liecina, ka tikai ceturtā daļa Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka pašreizējā nodokļu sistēma ir taisnīga.

Pēc temata

Desmitiem tūkstošu Latvijas uzņēmumu nemaksā nodokļus
EK iesaka Latvijai pārtraukt aplikt ar nodokļiem trūcīgos
"Riebums maksāt nodokļus": māte samaksājusi 60 eiro par meitas vizīti pie ārsta
Uzņēmēja dzīve Latvijā: augsti nodokļi, vājš atbalsts

Galvenie temati