19:04 07 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1290
  • RUB80.8888
Latvijā
Saņemt īso saiti
28

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras vadītājs Jānis Endziņš uzskata, ka minimālās algas strauja celšana varētu būt liktenīga daudziem uzņēmumiem reģionos.

RĪGA, 6. jūlijs — Sputnik. Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) aicina politiķus minimālo algu celt pakāpeniski, nevis par 50 eiro uzreiz viena gada laikā, raksta Rus.db.lv.

Iepriekš valdošā koalīcija vienojās par minimālās algas palielināšanu no 380 līdz 430 eiro nākamgad. Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola informēja, ka jauno minimālo algu plānots noteikt nākamajiem trim gadiem.

Pēc LTRK domām, minimālās algas krasa palielināšana varētu būt liktenīga daudziem uzņēmumiem reģionos, kuri pusgada laikā nespēs nodrošināt tik strauju produktivitātes kāpumu, lai izturētu minimālās algas radīto izmaksu palielinājumu. Iespējama darbinieku atlaišana, kā rezultātā iedzīvotāji pilnībā zaudēs ikmēneša ieņēmumus.

Piemēram, nosacīts uzņēmums pašreiz strādā ar minimālu rentabilitāti, taču spēj nodarbināt 250 darbiniekus reģionā. Pēc minimālās algas palielinājuma par 50 eiro vienam darbiniekam valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu pieaugums gadā izmaksās vēl aptuveni 184 tūkstošus eiro.

"Var saprast darbiniekus, kuri noteikti priecātos par algas pieaugumu, bet diemžēl lielā daļā gadījumu, kā var redzēt no iepriekš minētā piemēra, cilvēks vienkārši var palikt bez darba un algas vispār, jo uzņēmējam nāksies vai nu samazināt strādājošo skaitu vai pieņemt pavisam galēju lēmumu — pārtraukt strādāt", — teica LTRK vadītājs Jānis Endziņš.

"Minimālās algas lēzenāks kāpums ir viens no jautājumiem, kas saglabāts atklāts sarunās ar premjeru. Varbūt, kad sāksies kolektīvās atlaišanas, politiķi sāks iedziļināties un sapratīs, cik šāda viņu iegriba izmaksā uzņēmējiem un galu galā arī pašiem iedzīvotājiem?" — viņš piebilda.

LTRK ieskatā rūpes par mazāk turīgajiem cilvēkiem būtu sekmīgākas, straujāk ceļot neapliekamo minimumu un pielīdzinot to citām Eiropas Savienības valstīm.

Pēc temata

Latvija gaida viesstrādniekus
Latvijā minimālā alga ir trešā zemākā ES
Fermeri Latvijā vervē ukraiņus darba roku trūkuma dēļ

Galvenie temati