Politika

Kas gaida Eiropu pēc atteikšanas no Krievijas energonesējiem?

Financial Times pareģo Eiropai vissliktāko scenāriju, ja tā atteiksies no Krievijas gāzes
Sputnik
RĪGA, 22. marts — Sputnik. "Goldman Sachs" galvenais ekonomists Jans Hatciuss uzskata Krievijas energoresursu importa pilnīgu pārtraukšanu par visnegatīvāko notikumu attīstību Eiropai, raksta laikraksts "Financial Times".
Pēc eksperta domām, atteikšanās no Krievijas gāzes un naftas provocēs Eiropas Savienībā ražotnes kritumu par 2,2 procentiem un recesiju visā eirozonā. Šādas sankcijas beigsies ar ražošanas lejupslīdi, kas turpināsies divus kvartālus, precizēja Hatciuss.
Viedoklis
Zvērīgs kapitālisms: cik Latvijā maksā tirgus ekonomika
Pēc Lielbritānijas finanšu kanclera Riši Sunaka domām, Londonai tas varētu izmaksāt vēl vairāk, proti, 70 miljardus sterliņu mārciņu, kas it trīs procenti no Apvienotās Karalistes IKP.
24. februārī Krievija sāka speciālu militāro operāciju Ukrainā. Valsts prezidents Vladimirs Putins paskaidroja, ka tā sākta ar mērķi aizsargāt cilvēkus, kuri astoņus gadus saskaras ar Kijevas režīma ņirgāšanos un genocīdu. Viņš uzsvēra, ka šiem nolūkiem plānota Ukrainas demilitarizācija un denacifikācija, nepieciešams tiesāt visus kara noziedzniekus, kuri atbildīgi par asiņainajiem noziegumiem pret Donbasa mierīgajiem iedzīvotājiem.
Krievijas Aizsardzības ministrija paziņoja, ka Bruņotie spēki vēršas tikai pret militāro infrastruktūru un Ukrainas armiju, civiliedzīvotājus nekas neapdraud. Ar Krievijas karavīru atbalstu uzbrukumu turpina Doņeckas un Luganskas tautas republiku grupējumi. Taču nav ne runas par Ukrainas okupāciju, uzsvēra Putins.
Vācijā sagaidāms ļoti skumjš iznākums sankciju rezultātā
Rietumvalstis ieviesa pret Krieviju jaunas sankcijas, tostarp pret Krievijas bankām un uzņēmumiem. Daudzas kompānijas paziņoja par aiziešanu no Krievijas tirgus un ražotņu slēgšanu valstī. Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs atzīmēja, ka daži Rietumu uzņēmumi atsakās strādāt ar Maskavu milzīga spiediena dēļ, bet Krievija risinās visas Rietumu radītas problēmas ar ekonomiku. Kā norādīja Vladimirs Putins, Krievijas savaldīšanas un vājināšanas politika ir Rietumu ilgtermiņa stratēģija, turklāt sankcijas radījušas nopietnu triecienu visai pasaules ekonomikai.