19:35 24 Janvāris 2020
Tiešraide
  • USD1.1035
  • RUB68.1692
Krievijā
Saņemt īso saiti
25

Pirmdien Pasaules Antidopinga aģentūra uz četriem gadiem atstādināja Krievijas sportistus no dalības starptautiskajās sacensībās, arī Olimpiskajās un Paralimpiskajās spēlēs.

RĪGA, 10. decembris – Sputnik. Krievijas prezidents Vladimirs Putins norādīja, ka Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) lēmums atstādināt Krievijas sportistus no dalības starptautiskajās sacensībās ir politizēts, vēsta RIA Novosti.

Pirmdien Pasaules Antidopinga aģentūra uz četriem gadiem atstādināja Krievijas sportistus no dalības starptautiskajās sacensībās, arī Olimpiskajās un Paralimpiskajās spēlēs. Sacensībās tiks pielaisti tikai "tīrie" Krievijas sportisti, kuri saņems neitrālu statusu.

"Tā tas iegājies jau kopš romiešu tiesību laikiem (..) Sods nevar būt kolektīvs un attiekties uz cilvēkiem, kam nav nekāda sakara ar noteiktiem pārkāpumiem – un visi to saprot. Man šķiet, to saprot arī WADA speciālisti," Putins teica preses konferencē pēc samita Parīzē "Normandijas formātā".

Viņš konstatēja, ka šī lēmuma pamatā ir "politiska rakstura apsvērumi, kam nav nekā kopēja ar sporta un olimpiskās kustības interesēm".

"Tas, kas atrodas virspusē un ko es redzu uzreiz – pret Krievijas nacionālo olimpisko komiteju pretenziju nav, un, ja nav pretenziju pret to, valstij ir jāuzstājas ar nacionālo karogu. Tāda ir olimpiskā harta," atgādināja prezidents.

Pēc temata

Krievu sporta baisākais murgs. Ar ko draud WADA ziņojums
KF ārlietu ministrs komentēja WADA rekomendācijas Krievijas jautājumā
Krievijai bija taisnība. Kādu mācību nes WADA aicinājums sodīt krievu sportu
WADA uz četriem gadiem atstādināja KF no starptautiskām sacensībām

Galvenie temati