22:16 23 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2158
  • RUB91.1009
Krievijā
Saņemt īso saiti
74

Eksperti norādījuši, ka bezkontakta maksājumi un maksājumi ar mobilo telefonu palīdzību Krievijā ir pielāgojušies labāk, nekā citās valstīs.

RĪGA, 3. oktobris – Sputnik. Krievijā noticis "brīnums" karšu maksājumu jomā, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz RBK, kur tika publicēts starptautiskās konsultāciju kompānijas The Boston Consulting Group (BCG) pētījums.

Kriptovalūta. Foto no arhīva
© Sputnik / Владимир Астапкович

Tiek atzīmēts, ka pie šīs parādības novedis lētas mazumtirdzniecības finansējums savienojumā ar augstu tirgus koncentrāciju un lielām investīcijām tehnoloģijās. Piemēram, 2010.-2018. gadā maksājumu apjoma izaugsme valstī sastādīja vidēji 22,1%, savukārt 2019.-2028. gadā izaugsme samazināsies līdz 11,8%, taču Krievija nezaudēs līderpozīciju šo rādītāju ziņā ziņojumā izskatīto 58 valstu vidū.

Savukārt Eiropas tirgū karšu maksājumu izaugsme gaidāma 5,9% apmērā gadā, turklāt Rietumeiropas tirgū prognozē pieaugumu par 5%, savukārt Austrumeiropas tirgū – par 7,4%, lielākoties Krievijas rādītāju dēļ.

Tāpat konsultāciju kompānijā piebilda, ka pateicoties "Krievijas brīnumam" valsts kļuvusi par lielāko Eiropas tirgu operāciju skaita ziņā, kurā tiek izmantoti digitālie naudas maki, un par pasaules līderi aizsargāto tokenizēto transakciju skaita ziņā. Turklāt eksperti norādījuši, ka bezkontakta maksājumi un maksājumi ar mobilo telefonu palīdzību Krievijā ir pielāgojušies labāk, nekā citās valstīs.

Galvenie temati