19:16 04 Aprīlis 2020
Tiešraide
  • USD1.0785
  • RUB82.8075
Krievijā
Saņemt īso saiti
228

Mācības "Okeāna vairogs" pērn aizritēja Vidusjūrā, bet šogad vairāku flotes grupējumu mijiedarbības jautājumus plānots risināt Baltijā.

RĪGA, 1. augusts – Sputnik. Gandrīz 50 kuģu un kaujas kuteru, kā arī vairāk nekā 10 tūkstoši karavīru piedalīsies mācībās "Okeāna vairogs 2019", kas notiks no 1. līdz 9. augustam Baltijas jūras akvatorijā. Mācību laikā plānots pārbaudīt JKF spēku gatavību KF nacionālo interešu aizsardzībai un apgūt flotes spēku pārvaldes iemaņas, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz KF Aizsardzības ministriju.

Mācības vadīs JKF virspavēlnieks admirālis Nikolajs Jevmenovs.

Kuģu grupējuma pamatu veido kuģi, tostarp tie, kuri nesen piedalījās Galvenajā militārajā jūras parādē Kronštatē. Kopumā manevros piedalīsies 49 kuģi un kaujas kuteri, kā arī 20 nodrošinājuma kuģi, 58 JKF un GKS lidaparāti. Bruņoto karaspēku militāru sastāvu mācībās pārstāvēs 10 634 militārpersonas.

Kuģu un aviācijas spēku mācības "Okeāna vairogs" pirmo reizi mūsdienu Krievijas vēsturē notika Vidusjūrā 2018. gadā. Manevru laikā pērn tika apgūti dažādu veidu karaspēku grupējumu kaujas sagatavošanas un vadīšanas jautājumi, tika izmēģināti jaunākie kuģu un aviācijas spēku taktiskie paņēmieni un rīcības veidi.

Pēc to beigām KF aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu paziņoja, ka mācības "Okeāna vairogs" tiks rīkotas regulāri.

Pēc temata

Krievijas karavīri sākuši mācības Melnajā jūrā, kur rit NATO manevri
Krievija svin Jūras kara flotes dienu
Pilna kaujas gatavība: kāpēc jūrā izgājuši Kaspijas flotes raķešu kuģi

Galvenie temati