12:52 24 Februāris 2020
Tiešraide
  • USD1.0801
  • RUB69.5480
Krievijā
Saņemt īso saiti
70

Imports ir aizliegts "sakarā ar augstu risku "sankciju" produkcijas ievešanai Krievijas teritorijā tranzītā caur Baltkrieviju, kā Turcijā ražotu produkciju".

RĪGA, 26. marts – Sputnik. "Rosseļhoznadzor" ir gatavs palīdzēt turku kolēģiem noteikt ābolu patieso izcelsmi, kuri tiek piegādāti Krievijai, tiek ziņots iestādes mājaslapā.

"Gaidāmās vizītes mērķis – informācijas patiesīguma pārbaude, kura ir norādīta Baltkrievijas Republikas Valsts galvenās sēklkopības, karantīnas un augu aizsardzības inspekcijas Galvenās pārvaldes dokumentos, veicot Turcijas izcelsmes svaigo ābolu reeksportu uz Krievijas Federāciju, kā arī ziņas par norādītās produkcijas loģistikas pārvietošanās ceļiem no Baltkrievijas Republikas uz Krieviju cauri Eiropas Savienībai," - teikts "Rosseļhoznadzor" paziņojumā.

No 22. marta iestāde aizliegusi Turcijas ābolu ievešanu Krievijā caur Baltkrieviju "sakarā ar augstu risku "sankciju" produkcijas ievešanai Krievijas teritorijā tranzītā caur Baltkrieviju, kā Turcijā ražotu produkciju".

Saskaņā ar dienesta datiem no Baltkrievijas joprojām tiek ievesta produkcija ar reeksporta fitosanitārajiem sertifikātiem, kuros noradīta nepatiesa informācija par izcelsmes valsti.

Piemēram, martā tika atzīmēts straujš svaigu ābolu piegādes pieaugums Krievijā, kuri, saskaņā ar dokumentiem, tika izaudzēti Turcijā. Tāpat produkcija tika pavadīta ar Baltkrievijā izsniegtajiem reeksporta fitosanitārajiem sertifikātiem. Taču tika atzīmēta neloģiska produkcijas loģistikas kustība, kura, tā vietā, lai pa tiešo ienāktu Novorosijskas ostā no Turcijas, šķērsoja sekojošu maršrutu: Turcija – Latvija – Baltkrievija – Krievija.

Šis maršruts izraisa "Rosseļhoznadzor" šaubas par šādu piegāžu legālumu un neuzticību datiem, kuri norādīti Baltkrievijas reeksporta sertifikātos.

Pēc temata

Poļiem apnicis ēst ābolus "par spīti Putinam"
Rokas paspiež zem galda: sankcijas netraucē Polijai un Krievijai tirgot

Galvenie temati