11:16 09 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2059
  • RUB89.4671
  • RUB89.4671
Krievijā
Saņemt īso saiti
93

Uzņēmējs bija apcietināts tiesas zālē.

RĪGA, 12. marts – Sputnik. Tiesa piesprieda finansistam Vladimiram Antonovam 2,5 gadus vispārējā režīma kolonijas par 150 miljonu rubļu izlaupīšanu no bankas "Sovetskij", vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz Pēterburgas tiesu apvienotu preses dienestu .

"Tiesa ir piespriedusi brīvības atņemšanu uz 2,5 gadiem ar soda izciešanu vispārējā režīma kolonijā, un naudas sodu 300 tūkstošu rubļu apmērā. Antonovs tika apcietināts tiesas zālē," - teikts ziņojumā.

Izmeklēšanas laikā tika noteikts, ka 2015. gadā Antonovs kopā ar citām personām, kuru vidū bija bankas "Sovetskij" vadītāji, izstrādāja naudas izlaupīšanas plānu. SIA "Servis" vārdā viņi noformēja kredītu ar 100 miljonu rubļu izsniegšanas limitu ar procentu likmi 18% gadā un dzēšanas termiņu 2018. gada oktobrī, taču negrasījās to atmaksāt, jo šī organizācija bija viltota un reālas darbības neveica, skaidro preses dienests. Arī tiek atzīmēts, ka no 2015. gada 8. līdz 22. oktobrim ļaundari ir saņēmuši naudu un iztērējuši savām vajadzībām.

Pagājušā gada 11, aprīli Antonovu aizturēja Sanktpēterburgā. Baņķieri apsūdzēja par krāpšanu īpaši lielā apmērā. Izmeklēšana prasīja Antonovu, jo viņam bija iespēja slēpties un ietekmēt lieciniekus. Kā uzskata izmeklēšana, baņķierim ir viltota pase uz Latvijas Republikas pilsoņa Andersa Bruksa vārda ar Antonova fotogrāfiju. Uzņēmējs noraidīja viltotu pasi.

"Latvijas Republikā man bija liela banka un liels bizness. Vismaz būtu muļķīgi būt viltotam Latvijas Republikā, kam ir būtiska īpašums un bizness," - teica Antonovs.

Trīspadsmitā aprīļa Sanktpēterburgas rajona tiesa arestēja Antonovu.
Antonovs pazīstams kā Lietuvas bankas Snoras un Latvijas Krājbankas bijušais līdzīpašnieks. Abas bankas tika nacionalizētas, kad tika atzītas par maksātnespējīgām. Martā Snoras līdzīpašnieki Vladimirs Antonovs un Raimonds Baranauskis tika apsūdzēti par nopietna materiālā kaitējuma nodarīšanu Lietuvai.

Lietuvas Ģenerālprokuratūra informēja Krievijas pilnvarotās iestādes par aizdomās turamo statusa piešķiršanu Antonovam un Baranauskim.

Latvijā Antonovs apsūdzēts par līdzekļu nelikumīgu izvešanu no Latvijas Krājbankas citu projektu finansēšanai. 2016. gada maijā Lielbritānijas Augstākā tiesa atzina Antonovu par vainīgu zaudējumu nodarīšanā Latvijas Krājbankai gandrīz par 100 miljoniem eiro.

Kopš 2015. gada Antonovs uzturas Krievijas Federācijā.

Pēc temata

Antonova prasību pret Lietuvas valsti tiks izskatīta janvāra beigās
Bijušais Latvijas Krājbankas vadītājs tiks aizmuguriski tiesāts Lietuvā

Galvenie temati