11:58 17 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2123
  • RUB89.0364
Krievijā
Saņemt īso saiti
45

Tiesas spriedums pauž, ka Vladimirs Antonovs nodarījis zaudējumus Latvijas Krājbankai 100 miljonu eiro apmērā.

RĪGA, 13. aprīlis — Sputnik. Sanktpēterburgā aizturēts uzņēmējs, vairāku Baltijas valstu banku līdzīpašnieks Vladimirs Antonovs, informē portāls 78.ru.

Mediji vēsta, ka bijušo baņķieri jau 11. aprīlī aizturējuši Krievijas IeM GP Galvenās izmeklēšanas pārvaldes darbinieki lietā par krāpšanos un aizdomās par bankas "Sovetskij" līdzekļu zādzību.

Antonovs pazīstams kā Lietuvas bankas Snoras un Latvijas Krājbankas bijušais līdzīpašnieks. Abas bankas tika nacionalizētas, kad tika atzītas par maksātnespējīgām. Martā Snoras līdzīpašnieki Vladimirs Antonovs un Raimonds Baranauskis tika apsūdzēti par nopietna materiālā kaitējuma nodarīšanu Lietuvai.

Lietuvas Ģenerālprokuratūra informēja Krievijas pilnvarotās iestādes par aizdomās turamo statusa piešķiršanu Antonovam un Baranauskim.

Latvijā Antonovs apsūdzēts par līdzekļu nelikumīgu izvešanu no Latvijas Krājbankas citu projektu finansēšanai. 2016. gada maijā Lielbritānijas Augstākā tiesa atzina Antonovu par vainīgu zaudējumu nodarīšanā Latvijas Krājbankai gandrīz par 100 miljoniem eiro.

Kopš 2015. gada Antonovs uzturas Krievijas Federācijā.

Pēc temata

Antonova prasību pret Lietuvas valsti tiks izskatīta janvāra beigās
Lietuva lūdz Maskavas Šķīrējtiesu baņķiera Antonova prasības lietā
Krievijas uzņēmējs Antonovs var saukt Latviju pie atbildības
Latvijas Krājbankas lieta: tiesa atzīst Antonova vainu

Galvenie temati