23:42 26 Maijs 2020
Tiešraide
  • USD1.0975
  • RUB77.7494
Krievijā
Saņemt īso saiti
113

Krievijas Valsts domes deputāts ierosinājis ieviest personiskas sankcijas pret Latvijas politiķiem, kuri sekmē Krievijai naidīgu likumu pieņemšanu, tostarp – arī pret Rīgas mēru Nilu Ušakovu.

RĪGA, 25. janvāris — Sputnik. Krievijas Valsts domes deputāts Pāvels Šperovs (Krievijas liberāldemokrātiskā partija) ierosinājis ieviest personiskas sankcijas pret Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu, ņemot vērā krievvalodīgo tiesību pārkāpumus, vēsta Mixnews.lv.

Valsts domes vietnē publicētā informācija liecina, ka domes Neatkarīgo Valstu Sadraudzības, Eirāzijas integrācijas un tautiešu lietu komitejas sēdē deputāti apsprieduši likumprojektu par visu Latvijas vidusskolu pāreju uz izglītību latviešu valodā no 2021. gada 1. septembra, ko 23. janvārī atbalstīja Latvijas Republikas valdība.

Komitejas priekšsēdētāja vietnieks Konstantins Zatuļins norādija, ka šie grozījumi "faktiski padzīs netitulēto iedzīvotāju valodas no izglītības procesa". Diskusijas gaitā deputāts Artjoms Turovs ("Vienotā Krievija") ierosināja iesniegt jautājumu par Latvijas izglītības sistēmas diskriminējošo reformu EDSO PA ziemas sesijā, bet Pāvels Šperovs ierosināja ieviest personiskas sankcijas pret Latvijas politiķiem, kuri sekmē Krievijai naidīgu likumu pieņemšanu.

Starp šiem politiķiem nosaukts arī Rīgas mērs Nils Ušakovs, kurš, pēc deputāta domām, nav atbalstījis protestus pret skolu pāreju pie izglītības latviešu valodā un faktiski sekmējis bilingvālās skolu izglītības likvidāciju Latvijā.

Kā viesi komitejas sēdē piedalījās Latvijas Krievu savienības pārstāvis Miroslavs Mitrofanovs, kurš vairākkārt asi kritizējis Ušakova un partijas "Saskaņa" viedokli bilingvālās izglītības jomā, un Latvijas Cilvēktiesību komitejas sekretārs Aleksandrs Kuzins.

Ušakovs pastāstīja aģentūrai LETA, ka viņam ir grūti saprast cilvēkus, kuri par Latvijas problēmām stāsta citas valsts parlamenta deputātiem. Ja tu cīnies par kaut ko Latvijā, tev jācenšas par to pārliecināt Latvijas Saeimas deputātus, uzsvēra mērs.

Jautājumā par ierosinājumu ieviest personiskas sankcijas Ušakovs atzina, ka viņam ir grūti komentēt viena KLDP deputāta izteikumus.

Pēc temata

Mamikins: skolu reformu iecerējuši atriebīgi, pie varas tikuši rokaspuiši
Skolu reforma var saliedēt krievu kopienu
Skolu reforma liks latviešu bērniem sākt runāt krieviski

Galvenie temati