00:53 29 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Latvijā
Saņemt īso saiti
Izglītība latviešu valodā - latviskuma stiprināšana vai fašisms? (135)
51

Latvijas krievu mācībvalodas skolu atbalsta asociācija iesniegusi iebildumus par abiem valdības pieņemto grozījumu projektiem.

RĪGA, 24. janvāris — Sputnik. Ministru kabinets atbalstījis likuma grozījumus, kas paredz vispārējās izglītības iestāžu pāreja uz mācībām tikai latviešu valodā līdz 2021. gada 1. septembrim, vēsta LSM.lv.

Valdības dienas kārtībā bija divu likumu grozījumi – par izglītību un vispārējo izglītību. Abi likumprojekti tika izskatīti vienā paketē, jo saistīti ar vienu un to pašu jautājumu – skolu izglītības pakāpenisku pāreju pamatskolas vecākajās klasēs un vidusskolās uz mācībām valsts valodā un latviešu valodas padziļinātu apgūšanu mazākumtautību bērnudārzos.

Izglītības ministrs Kārlis Šadurskis ("Vienotība") savā uzrunā sēdē norādīja, ka grozījumi palīdzēs stiprināt latviešu valodas lomu mazākumtautību vidusskolu audzēkņu mācību procesā un ļaus labāk sagatavoties mācībām valsts valodā skolēniem pamatskolas vecākajās klasēs.

Ministrs uzsvēra, ka Izglītības ministrija turpinās pildīt starptautiskās saistības un nodrošinās mazākumtautību skolu darbību, tostarp piešķirs finansējumu. Viņš aicināja kolēģus valdībā atbalstīt grozījumu projektus.

Latvijas Krievu mācībvalodas skolu atbalsta asociācija (LAŠOR) pēc tās līdera, Saeimas deputāta Igora Pimenova ("Saskaņa") vārdiem, iesniegusi iebildumus par abiem grozījumu projektiem. Organizācija norādīja uz virkni problēmu, ko radīs grozījumi, un lūdza tos neizsludināt. Politiķis norādīja, ka nepieciešama to tālāka izvērtēšana. Viņš atzīmēja, ka līdz šim nav notikusi saturīga diskusija, lai arī grozījumi skar ļoti lielu Latvijas sabiedrības daļu.

Taču Izglītības ministrijas pārstāvji vienkārši paskaidroja, ka jau ir pārliecinājušies: saskaņot grozījumus ar sabiedrisko organizāciju, ko pārstāv Pimenovs, neesot iespējams.

Temats:
Izglītība latviešu valodā - latviskuma stiprināšana vai fašisms? (135)

Pēc temata

Ameriks: Rīgas dome nesteigs pildīt Šadurska ieteikumus
Latvijas krievu skolēnu vecāki pieprasa Šadurska demisiju
Šadurskis: mītiņu pret izglītības reformu iedvesmojusi Krievijas propaganda
Šadurskis: dublēt mācību priekšmetus skolās krievu valodā ir bezjēdzīgi

Galvenie temati