08:28 23 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1821
  • RUB90.8256
Krievijā
Saņemt īso saiti
35

Kosmiskās kontroles kompleksu galvenā priekšrocība – to konstrukcijā izmantota jauna elementu bāze, kas ļauj ievērojami paplašināt to iespējas.

RĪGA, 28. novembris — Sputnik. Tuvākajos gados Altajā, Tālajos Austrumos, Burjatijā un Krimā tiks izvērsti jauni Krievijas kosmiskās telpas kontroles sistēmas (KTKS) kompleksi, sestdien pavēstīja Krievijas Gaisa kosmisko spēku Kosmisko spēku komandiera vietnieks Andrejs Ivašins.

"Tie būs jaunākās paaudzes specializēto radiotehniskās kontroles un optiski elektronisko kompleksu tīkli," – Ivašina vārdus citē aģentūra RIA Novosti, atsaucoties uz militārpersonas interviju radiostacijas Life#Zvuk programmai "Genštab".

Viņš atzīmēja, ka minēto kompleksu galvenā priekšrocība salīdzinājumā ar pašreizējiem kosmiskās telpas kontroles līdzekļiem ir jaunā elementu bāze, kas izmantota to konstrukcijā.

"Tā ļauj vairākkārt palielināt to kaujas iespējas salīdzinājumā ar agrāko paaudžu kompleksiem. Pēc jauno KTKS kompleksu ieviešanas Krievijas Gaisa kosmiskie spēki varēs pastāvīgi kontrolēt kosmisko telpu Zemes tuvumā jebkādās inklinācijās un maksimālā augstuma diapazonā," – paskaidroja Krievijas GKS KS komandiera vietnieks.

Kosmiskās telpas kontroles sistēma ir Krievijas gaisa kosmiskās aizsardzības sistēmas elements. Tā ir informatīva sistēma, kurā izmantoti specializēti līdzekļi, paredzēta situācijas nepārtrauktai un globālai kontrolei kosmiskajā telpā miera un kara laikā.

Pēc temata

Kosmiskie plāni: Ukraina paziņojusi par vēlmi apmesties uz Mēness
Kā Ventspils mežā klausās kosmosu
Krievija vēlas būvēt kosmosa kuģi ar atomdzinēju
Krievija projektē kosmisko kuģi lidojumiem no SKS uz Mēnesi

Galvenie temati