15:23 17 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1986
  • RUB90.8921
Latvijā
Saņemt īso saiti
123

Par Latvijas armijas soļiem "zaļo cilvēciņu" uzbrukuma apstākļos stāsta zemessardzes apakšpulkvedis Aivars Krjukovs. Pat ja runa nav par Latvijā ielidojušiem citplanētiešiem, šīs runas ir uz fantastikas sliekšņa.

RĪGA, 24. marts — Sputnik. Kā rīkosies Latvijas armija, ja valstī pēkšņi parādīsies "zaļi cilvēciņi"? Nav īsti skaidrs, kas tie par "cilvēciņiem", kāpēc viņi ir "zaļi", toties Zemessardzes komandieris apakšpulkvedis Aivars Krjukovs atklāja: Latvijas armijai ir "plāns".

Krjukovs sniedzis interviju La.lv. Tajā viņš apliecina, ka pastāv precīzs, ar likumu noteikts plāns, konkrētas darbības, kas jādara, sākoties uzbrukumam no Marsa, pareizāk sakot, nenovirzoties no apakšpulkveža vārdiem, parādoties Latvijā "zaļājiem cilvēciņiem.

Krjukovs paskaidroja, ka karavīriem ir autorizētas tiesības, kādā veidā attiecīgajā rajonā automātiski pretoties "zaļā cilvēciņa" eksistencei. Šim nolūkam pastāv "kvalitatīvi atstrādātas procedūras, iekšējā apmācība, spēja identificēt apstākļus, lai saprastu, kas jādara šādā situācijā".

To apgūst Latvijas armija, apliecināja komandieris. Vēl vairāk šā gada mācībās viens no galvenajiem būs "hibrīdscenārijs", ko pavadīs informatīvā kampaņa un būšot "jāspēj orientēties notiekošajā". "”atram zemessargam, katram komandierim noteiktā līmenī ir jāspēj identificēt to, ja viņš ir atrauts no savas komandvadības, un automātiski uz visu jāreaģē," klāstīja Krjukovs.

Jāpiebilst: pat tad, ja viss apakšpulkveža teiktais neattiecas uz citplanētiešu uzbrukumu un, runājot par "zaļajiem cilvēciņiem", viņš domā "pieklājīgos ļaudis" – terminu, kas izdomāts, lai apzīmētu kareivjus inkognito, viss viņa stāstītais tik un tā vairāk atgādina fantastiku.

Lieta tāda, ka scenārijs cīņai ar tiem, kuri neplāno ne ar vienu cīnīties, kur nu vēl uzbrukt, nepārprotami pieder pie bagātas fantāzijas kategorijas.

Pagaidām, izstrādājot dažādus variantus aizsardzībai no "cilvēciņiem", Latvijas karavīri sekmīgi nodara ļaunu pašu valsts pilsoņiem. Atsauksim atmiņā, piemēram, sēņotājus no Daugavpils, kuri pirms pāris gadiem nokļuva apšaudē mežā netālu no poligona. Artilēristi kļūdaini apšaudīja Sējas novada civiliedzīvotājus. Tāpat netālu no Ādažu poligona traktorists uzdūrās mīnu nokliktavai attīrot kādas privātmājas teritoriju Garkalnē. Šādu incidentu skaits ir liels.

Pēc temata

Bez darba palikušos iedzīvotājus aicina armijā: 900 eiro uz rokām un NATO sporta zāle
Naudas sūknis pareizās rokās: kurp nabagā Latvija novirza simtiem tūkstošu eiro
Neticams dāsnums: Latvija nodevusi Ukrainai apvidus mašīnas no 40. gadiem
Baltijas valstis gatavojas karam ar Krieviju: Blitzkrieg vai Blitzkaputt?
Tagi:
karš, aizsardzība, Nacionālie bruņotie spēki, Zemessardze, Latvija

Galvenie temati