16:46 28 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Latvijā
Saņemt īso saiti
24

Par masku režīma pārkāpumiem telpās administratīvo atbildību jāuzņemas ēkas īpašniekam, pakalpojumu piegādātājam vai pasākuma organizatoram.

RĪGA, 21. novembris — Sputnik. Ministru kabineta jauno noteikumu dēļ pārdevēji ir spiesti pildīt policijas funkcijas bez jebkāda papildu finansējuma, konstatēja Latvijas tirgotāju asociācijas vadītājs Henriks Danusēvičs, paziņoja Mixnews.lv.

Ceturtdien stājās spēkā jaunie MK ierobežojumi. Cita starpā apmeklētājus bez sejas maskas aizliegts ielaist sabiedriskās vietās, personāla pienākums ir atteikties apkalpot cilvēkus bez maksas. Par masku režīma pārkāpumu telpās administratīvo atbildību jāuzņemas ēkas īpašniekam, pakalpojumu piegādātājam vai pasākuma organizatoram.

Danusēvičs uzsvēra, ka šo aizliegumu ir īpaši grūti pildīt gadījumos, ja pie veikala durvīm nestāv apsargs – nav saprotams, kā tādos apstākļos pārdevējs var padzīt cilvēku bez maksas.

"Piemēram, ja mazā veikaliņā ar vienu vienīgu pārdevēju ieiet četri cilvēki, kuru vidū trīs valkā maskas, bet ceturtais – ne. Kā pārdevējs tādā gadījumā var padzīt cilvēku bez maskas?" vaicāja LTA vadītājs.

Viņš pastāstīja, ka dažkārt, pārdevējam izsakot piezīmi klientam par sejas masku, viņš, piemēram, atver no plaukta paņemtu alkohola pudeli un sāk dzert. Šādos apstākļos viņu ir grūti neapkalpot. Citkārt tādi klienti apgāž kādu stendu ar precēm, piezīmēja Danusēvičs.

Kūkas, foto no arhīva
© Sputnik / Динара Никифорова

Viņš atzīmēja arī to, ka tirgotājs nevar "pēc acumēra" noteikt, vai konkrētais klients atbilst prasībām, kas ļauj nenēsāt masku: piemēram, vai viņš nav jaunāks par 13 gadiem un vai viņam nav slimības, kuru apstākļos atļauts nevalkāt masku.

Danusēvičs atgādināja arī to, ka daudzi nevar atļauties nopirkt masku.

LTA vadītājs jau vairākkārt kritizējis valdības nodomu uzvelt veikalu īpašniekiem pienākumu kontrolēt masku režīmu: pēc viņa domām, ar to jānodarbojas pašvaldības policijai.

Pēc temata

Bez maskas veikalā neielaist: ko Latvijas iedzīvotāji domā par režīma pastiprināšanu
Ieeja veikalā bez ratiem vai groza ir aizliegta: Rimi un Maxima ieviesa jaunus noteikumus
Izgāž dusmas uz apsargiem: veikaliem uzbrūk agresīvi pircēji
Lieli saimniecības preču un mēbeļu veikali Latvijā pārtrauc darbu brīvdienās

Galvenie temati