02:00 11 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1888
  • RUB91.8152
Latvijā
Saņemt īso saiti
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (815)
66

Darba devējiem atļauts fiksēt kontaktpersonas, aizliegts apkalpot cilvēkus bez sejas maskas, Latvijā aizliegts ievest ūdeles.

RĪGA, 18. novembris — Sputnik. Otrdien, 17. novembrī, valdība apstiprinājusi grozījumus Ministru kabineta noteikumos "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai", vēsta TVNet.

No 19. novembra cilvēki bez sejas maskas netiks ielaisti sabiedriskās vietās, pakalpojumu piegādātājs nevarēs apkalpot cilvēku bez maskas. Par prasību neizpildīšanu paredzēta administratīvā atbildība.

Maxima
© Sputnik / Дмитрий Дубинский

Covid-19 pacientu kontaktpersonas turpmāk varēs fiksēt ne tikai Slimību profilakses un kontroles centrs un ģimenes ārsti, bet arī darba devējs vai atbildīgā persona darba kolektīvā.

Par kontaktpersonām tiks uzskatīti cilvēki, kas divu dienu laikā pirms vīrusa diagnosticēšanas laboratorijā kontaktējušies ar slimnieku vismaz 15 minūtes ne vairāk kā 2 metru attālumā, viņiem bijis fizisks kontakts, piemēram, rokasspiediens vai apskāvieni ar inficēto cilvēku, vai viņi vairāk nekā 15 minūtes uzturējušies slēgtā telpā ar slimnieku.

Tāpat pieņemts lēmums līdz ārkārtējās situācijas režīma noslēgumam aizliegt dzīvu ūdeļu un neapstrādātu ūdeļu ādu ievešanu Latvijā – tas saistīts ar plašajiem Covid-19 uzliesmojumiem ūdeļu fermās Dānijā, kā arī Dānijas sniegtajām ziņām par vīrusa nodošanu no ūdeles cilvēkam.

Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (815)

Pēc temata

Situācija neuzlabosies: iedzīvotāji vairs netic Covid-19 nestajām briesmām
Latvijas premjerministrs pieļāvis ārkārtējās situācijas ierobežojumu pārmaiņas
Ekonomists paskaidroja, kāpēc Latvijai vislabākā ir Zviedrijas pieredze cīņā ar Covid-19
Latvijas valdība šonedēļ varētu pastiprināt ar Covid-19 izplatību saistītos ierobežojumus
Tagi:
ārkārtējā situācija, koronavīruss

Galvenie temati