16:52 08 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2059
  • RUB89.4671
  • RUB89.4671
Latvijā
Saņemt īso saiti
45

Situāvija banku nozarē Latvijā diezin vai uzlabosies, jo tās spiestas pildīt regulatoru prasības, uzskata finanšu analītiķis Dmitrijs Golubovskis.

RĪGA, 10. oktobris – Sputnik. Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks paudis neizpratni par to, ka bankas liedz finansējumu attīstības projektiem, jaunu kontu atvēršanu un pat slēdz jau esošos kontus aizsardzības uzņēmumiem un pie tam nesniedz skaidrojumu saviem lēmumiem.

Tīrīšana bankās sākās pēc skandāla ap ABLV Bank, ko ASV Finanšu ministrija apsūdzēja par naudas atmazgāšanu, transakcijām, kas saistītas ar Ziemeļkoreju, un ierēdņu uzpirkšanu. Pēc tam banku sistēmā Latvijā sākās vērienīgas pārmaiņas.

Finanšu analītiķis Dmitrijs Golubovskis intervijā Sputnik Lietuva norādīja, ka Latvijas banku sistēma ir nogalināta. Viņs atgādināja, ka Latvijas bankas pakļaujas finanšu pasaulē esošajai varas hierarhijai, un tās saņems sodu, ja nepildīs prasības.

"Tā ir cīņa par tirgu, kas slēpjas aiz cīņas par tirgus tīrību. (..) Pastāv virkne mehānismu, kā piespiest pakļauties jebkuras tādas mazas valsts finanšu un banku sistēmu, it īpaši, ja tā ir Eiropas Savienības dalībvalsts un faktiski tai ir tikai daļēja suverenitāte. Pie tam, ņemot vērā to, cik daudz tās saņem no Briseles, var teikt, ka tām nav nekādas," viņs paziņoja.

Golubovskis pauda šaubas par to, vai situācija banku nozarē Latvijā varētu uzlaboties.

"Jāpievēršas šprotu zvejas atdeves palielināšanai, kaut kādām vienkāršām lietām, ar ko viņi var nodarboties. Neviens vairs neļaus kļūt par ārzonu," viņš noteica.

Голубовский: лучше Латвии ловить шпроты - офшором ей уже не быть

Pēc temata

"Bīstamā Kuba": SEB banka pieprasīja paskaidrojumus latvietei par 20 eiro maksājumu
"Apvaino godprātīgu Latvijas pilsoni": ārste šokēta par bankas lēmumu bloķēt karti
Simtiem dosjē lappušu: kā pārbauda ABLV noguldītājus un vai viņiem atgriezīs naudu
"Amerikāņi mums neprasa pat pusi no tā": Artis Pabriks "uzbraucis" bankām
Tagi:
bankas, ASV

Galvenie temati