17:00 24 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2158
  • RUB91.1009
Latvijā
Saņemt īso saiti
66

Abi lācēni, kas jau gadījušies acīs sēņotājiem Valkas novadā, nesen atkal manīti mežā. Speciālisti atgādina: lai cik mazi un mīlīgi izskatītos lācēni, jāpatur prātā, ka tie tomēr ir plēsēji.

RĪGA, 7. septembris - Sputnik. Valkas novadā atkal pamanīti ķepaiņi. Astra Kalve savā lapā Facebook publicēja foto un video atskaiti par tikšanos. Kadros redzams, kā lācēni meklē zālē ogas, neveikli rāpjas kokā un rotaļājas.

Sieviete pastāstīja, ka daudz laika pavada mežā, ogo un sēņo, taču tāda tikšanās gadījusies pirmo reizi. Vispirms, Kalve atcerējās, gribējies ātrāk tikt lidz mašīnai un paslēpties. Viņa gājusi uz automašīnas pusi, bet lācēni devušies pakaļ un apstājušies tikai 20-30 metru attālumā no transporta līdzekļa.

Lācēni mielojušies ar mellenēm un rotaļājušies. Sieviete viņus novērojusi pusstundu, līdz dzīvnieki devušies prom, raksta Lsm.lv.

Kalve atzīmēja, ka labi zina, kā mežā izturēties, tiekoties ar savvaļas dzīvniekiem. Laiku pa laikam ieteicams raidīt skaļas skaņas, lai dzīvnieki saprastu, ka cilvēks tuvojas, un paspētu noslēpties. Ja tomēr dzīvnieks ir pamanīts, jāsaglabā miers – straujas kustības var izprovocēt agresiju. Taču bēgt arī nevajag – dzīvnieks var mesties pakaļ.

Iepriekš jau publicēti vairāku aculiecinieku stāsti par tikšanos ar lācēniem Valkas apkaimē. Toreiz sēņotāji stāstīja, ka lācēni nenieka nav izbijušies un uz skaļiem trokšņiem nav reaģējuši.

Dabas aizsardzības pārvalde informēja, ka patlaban Latvijas mežos mīt līdz 70 lāči.

Pēc temata

Divi lāči: aculiecinieks nofilmējis ķepaiņu rotaļas Valkas novadā
Lācis saplosījis govi fermera saimniecībā
Tik tuvu Rīgai! Lācis klīst pa mežiem 50 kilometru attālumā no galvaspilsētas
Viņi ne no kā nebaidās: Valkas rajonā sēņotāji satika divus lācēnus
Tagi:
lācis

Galvenie temati