16:56 28 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2114
  • RUB91.7258
Latvijā
Saņemt īso saiti
25

Finanšu nozares asociācijas valdes priekšsēdētāja Sanita Bajāre uzskata par pozitīvu apstākli, ka cilvēks saskāries ar problēmām, taču tās atbilstoši atrisinājis.

RĪGA, 21. jūnijs - Sputnik. Ārkārtējās situācijas dēļ bankas Latvijā atlikušas kredītsaistību izpildi par kopsummu 817 miljonu eiro apmērā, vēsta jauns.lv, atsaucoties uz Finanšu nozares asociāciju. Banku lēmums attiecināts uz 12 409 līgumiem.

"Mēs ļoti labi saprotam, ka tās pārmaiņas, kas šobrīd notiek, notiek saistībā ar Covid-19. Ja mēs raugāmies ilgtermiņā, tad jāsaka, ka apstāklis, ka cilvēks saskāries ar kādām problēmām, bet atbilstoši tās risinājis, vērsies pie bankas, apņēmīgi rīkojies un pārvarējis grūtības, tas ir pat pozitīvs signāls," iepriekš paziņoja Finanšu nozares asociācijas valdes priekšsēdētāja Sanita Bajāre.

Iepriekš Sputnik Latvija publicēja aptaujas datus, kas liecina: ārkārtējās situācijas režīma laikā finansiālu drošību nejuta 40% Latvijas iedzīvotāju, 42% - Lietuvā un 31% - Igaunijā.

Aptaujas laikā 31% Igaunijas, 24% Latvijas un 23% Lietuvas iedzīvotāji pauda pārliecību par to, ka viņu finansiālais stāvoklis ir pietiekami labs, lai pārvarētu ar Covid-19 saistītās grūtības.

Pandēmija likusi Baltijas valstu iedzīvotājiem rūpīgāk padomāt par uzkrājumiem: 30% Igaunijas, 26% Latvijas un 21% Lietuvas iedzīvotāju norādīja, ka tagad viņi sāks veidot uzkrājumus vai atliks lielākas summas.

Starp tiem, kuri uzskata, ka viņu finansiālais stāvoklis patlaban ir pietiekami stabils, arī turpmāk plāno veidot uzkrājumus – puse no viņiem atliks nākotnei tikpat lielas summas kā iepriekš, bet 13% atliks vairāk naudas.

Pēc temata

ASV aicina Baltiju stāties kredītu verdzībā. Galvenais – novājināt Krieviju
Lukašenko gatavs ņemt kredītu ASV bēdīgi slavenajam cauruļvadam no Baltijas
Pārapbruņošanās nolūkos Latvija var palūgt ASV kredītu uz 12 gadiem
VID aprēķinājis pirmos krīzes radītos zaudējumus valsts budžetā
Tagi:
nauda, kredīts, Latvija

Galvenie temati