12:02 21 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.2051
  • RUB92.2786
Latvijā
Saņemt īso saiti
65

Zemkopības ministrija nav uzklausījusi Latvijas fermeru lūgumi atvieglot viesstrādnieku ieviešanu: pašu mājās bezdarbnieku ir pietiekami.

RĪGA, 19. jūnijs — Sputnik. Latvijas zemkopības ministrs Kaspars Gerhards paziņoja, ka neatbalsta darbinieku ievešanu no citām valstīm darbam lauksaimniecībā, it īpaši Covid-19 pandēmijas apstākļos. Vispirms ir jāizmanto vietējie bezdarbnieki, viņš paziņoja programmā "Rīta panorāma" Latvijas televīzijā.

"Pirmkārt būtu jāorientējas uz Latvijas cilvēkiem," sacīja zemkopības ministrs un piezīmēja, ka Covid-19 pandēmijas dēļ Latvijā ir 20 tūkstoši jaunu bezdarbnieku, kā arī ir veikta virkne izmaiņu regulējumā, lai atvieglotu sezonas darbinieku piesaisti lauksaimniecībā.

"Ir viennozīmīgi skaidrs, ka viesstrādnieku ievešana nenodrošinās ilgtspējīgu mūsu tautsaimniecības attīstību kopumā," sacīja ministrs.

Politiķis atzīmēja: ja saglabāsies laikapstākļi, kādus patlaban prognozē sinoptiķi, šogad Latvijā gaidāma rekordliela graudaugu raža.

Atgādināsim, ka aprīlī tika pieņemti likumu grozījumi ar mērķi atbalstīt bezdarbniekus. Tie paredz pagarināt no 60 līdz 120 dienām termiņu, kura laikā bezdarbnieks var īslaicīgi strādāt, saglabājot savu statusu. Tas dod iespēju strādāt, piemēram, sezonas darbus lauksaimniecībā uz laiku līdz 4 mēnešiem, nezaudējot bezdarbnieka statusu un saņemot papildu eksistences līdzekļus.

Iepriekš trīs lielākās organizācijas, kas apvieno lauksaimniekus valstī, vērsās valdībā ar prasību vienkaršot sezonas strādnieku ievešanas procedūru vasaras darbu periodā. Fermeri ir nobažījušies par to, ka darba spēka trūkuma dēļ ražas ievākšana laukos šogad būs apgrūtināta un zaudējumus cietīs gan paši lauksaimnieki, gan pārstrādes uzņēmumi.

Pēc temata

Tagad iedzīvotājiem liks strādāt – robežas slēgtas: EM ir pret viesstrādniekiem
"Krīze mūs neiznīcinās": kā zemniekiem rit sējas laiks ārkārtējās situācijas režīmā
Latvijas iedzīvotāji neiet strādāt uz lauka par 900 eiro: zemnieki uztraucas par ražu
Igaunijas IeM vadītājs atbildēja zemniekiem: mēs nevaram iemainīt valsti pret zemenēm
Tagi:
bezdarbs, viesstrādnieki, Zemkopības ministrija, lauksaimniecība, Latvija

Galvenie temati