12:34 28 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Latvijā
Saņemt īso saiti
61

Jaunais koronavīruss nekur nav pazudis un nepazudīs vēl kādu laiku, tādēļ mīkstināt noteiktos ierobežojumus varēs tikai ļoti pakāpeniski.

RĪGA, 29. aprīlis – Sputnik. Pat pēc Covid-19 pandēmijas dēļ noteikto ierobežojumu pārskatīšanas, ārkārtējā situācija valstī var tikt saglabāta, paziņoja TV3 raidījuma "900 sekundes" intervijā premjerministrs Krišjānis Kariņš.

Nākamnedēļ, 7. maijā, Ministru kabinets sāks pārskatīt ārkārtējās situācijas periodā ieviestos ierobežojumus.

Taču, pēc Kariņa sacītā, ir skaidrs, ka jaunais koronavīruss nekur nav pazudis un nepazudīs vēl kādu laiku, tādēļ mīkstināt noteiktos ierobežojumus varēs tikai ļoti pakāpeniski, turpinot stingri ievērot drošības pasākumus.

Lai ekonomika ciestu mazāk, Covid-19 apkarošanai nāksies meklēt ilgtermiņa risinājumus, paskaidroja Kariņš. Valdībai būs divi varianti – pagarināt ārkārtējo situāciju, pakāpeniski mīkstinot atsevišķus tās ierobežojumus, vai atcelt ārkārtējo situāciju, pārvietojot daudzus ierobežojumus citos normatīvajos aktos.

"Tagad mums speciālisti un juristi strīdas, kas būtu labāk, bet ir skaidrs, ka mums vajadzēs soli pa solim kaut ko palaist un skatīties, kāds ir efekts," paskaidroja premjers.

Kariņš izteica pieņēmumu, ka 12. maijs, visticamāk, nekļūs par ārkārtējās situācijas beigu datumu, taču no 12. maija sāksies pakāpeniska atsevišķu ierobežojumu mīkstināšana.

Iepriekš veselības ministre Ilze Viņķele pastāstīja par to, kā tiks pieņemti lēmumi par ārkārtējās situācijas režīma mīkstināšanu. Pēc viņas sacītā, tiks pielietots princips "četri reiz četri", kas nozīmē, ka četru nedēļu garumā Covid-19 ietekme tiks vērtēta pēc četriem parametriem: epidemioloģiskās situācijas, slodzes uz veselības aprūpes sistēmu, situācijas ārzemēs un vispārējās sabiedrības drošības.

Pēc temata

Baltijas valstu premjeri apsprieda robežu atvēršanu pēc karantīnas mīkstināšanas
Paspēja, pirms Latvijā cilvēki sāka mirt masveidā: Kariņš par cīņu ar Covid-19
Valdošās partijas atteicās kompensēt uzņēmumiem daļu sociālo iemaksu
Kariņa valdība aizņēmās 1 miljardu eiro
Tagi:
karantīna, koronavīruss, Krišjānis Kariņš, Latvija

Galvenie temati