07:26 25 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Latvijā
Saņemt īso saiti
21

Darba devējiem būs jāiesniedz darbinieku saraksti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam, kuri organizēs testēšanu.

RĪGA, 29. aprīlis – Sputnik. Ar darba devēja nosūtījumu koronavīrusa testus varēs veikt bērnudārzu darbinieki, kā arī šoferi, kuri nodarbojas ar starptautiskiem pārvadājumiem, pat ja viņiem nav saslimšanas simptomu, paziņoja Veselības ministrijas pārstāve Anna Strapcāne. Iepriekš šādas analīzes varēja nozīmēt tikai ģimenes ārsti simptomu atklāšanas gadījumā.

Šāds lēmums ir saistīts ar to, ka audzinātāji tiešā veidā strādā ar bērniem, savukārt tālbraucēji regulāri šķērso kaimiņvalstu robežas, raksta Mixnews.lv.

Darba devējam ir pienākums sagatavot darbinieku sarakstu un iesniegt to Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam, kurš tālāk organizēs testu veikšanu.

Iepriekš ģimenes ārsti nozīmēja testēšanu tiem, kam ir parādījušies augšējo elpceļu saslimšanas simptomi, klepus, sāpes kaklā, paaugstināta temperatūra, kā arī hroniskiem slimniekiem, kuriem ir pasliktinājies veselības stāvoklis.

Sputnik Latvija iepriekš rakstīja, ka katram desmitajam inficētajām Latvijā nebija klīnisku saslimšanas simptomu.

Pēc Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību risku analīzes un profilakses departamenta direktora Jurija Perevoščikova domām, bez simptomu slimnieki var kļūt par bīstamiem infekcijas izplatītājiem.

Pēc temata

Tagad Covid-19 tests Latvijā pieejams bez maksas
Latvija palielinās Covid-19 testēšanas apmērus, diennakts laikā tikai 9 jauni gadījumi
EK uzsākusi pirmo cīņas posmu: piešķirti miljardiem eiro testu un zāļu izstrādei
Krievijā reģistrēta jauna koronavīrusa diagnosticēšanas testu sistēma
Tagi:
Latvija, koronavīruss

Galvenie temati